HB Ostrov Havlickuv Brod drugim rywalem Bogorii w Lidze Mistrzów

You are currently viewing HB Ostrov Havlickuv Brod drugim rywalem Bogorii w Lidze Mistrzów

W losowaniu Ligi Mistrzów zespół z Czech dołączył do grupy B, w której oprócz Dartom Bogorii znajduje się również TTC Neu Ulm.

Czesi aby awansować do grona najlepszych 12 zespołów Europy musieli zwyciężyć w pierwszej fazie grupowej. Aktualny Drużynowy Mistrz swojego kraju okazał się najlepszy w turnieju, gdzie za przeciwników miał Top Spin Mesinę, Panaceo Stockerau oraz CSS-Szak Odorheiu Secuiesc. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawanym zawodnikiem tej drużyny jest Pavel Sirucek. Siru przez cztery lata bronił barw naszego klubu. W tym czasie zdobył dwa tytuły Drużynowego Mistrza Polski. Po sezonie 2021/2022 zdecydował się na przeniesienie do Czech.

Od tego czasu HB Ostrov dwukrotnie sięgał po tytuł drużynowego Mistrza Czech. Oprócz Pavla w podstawowym składzie zespołu występują Czesi Tomas Tregler oraz David Reitsipies. Również w poprzednim sezonie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mierzyli się z HB Ostrov w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wówczas w Czechach Bogoria triumfowała 3:1. W grodziskiej hali przy ulicy Westfala Czesi się zrewanżowali i wygrali 3:2. Z pewnością mecze Bogorii z HB Ostrov i przede wszystkim z bardzo silnym zespołem TTC Neu Ulm zapowiadają się niezwykle interesująco. Już niedługo ukaże się dokładny terminarz spotkań Bogorii w Lidze Mistrzów. Awans do półfinału rozgrywek i turnieju final four wywalczy tylko zwycięzca grupy B.