Minimalna porażka drużyny Kobiet w I lidze

You are currently viewing Minimalna porażka drużyny Kobiet w I lidze

W sobotę zawodniczki Bogorii stoczyły bardzo wyrównany pojedynek przeciwko AZS Politechnice Lublin w 3. kolejce I ligi. Ostatecznie to rywalki wyszły zwycięsko z tego starcia 6:4.

Początek meczu nie ułożył się po myśli naszych dziewczyn. Wszystkie cztery pojedynki singlowe wygrały bardziej doświadczone rywalki z Lublina. Mimo wyniku 0:4 nasze tenisistki pokazały duży charakter. Wygrały obie gry deblowe i do końca walczyły chociaż o wynik remisowy. Zwycięstwa w deblach wywalczyły Zosia Śliwka/Milena Mirecka oraz Tosia Zembowicz/Emilka Skuba. Na wyróżnienie zasługuje zwycięstwo Zosi Śliwki z wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Klaudią Kusińską 3:2 w setach.

Wygraną singlową zanotowała również Tosia Zembowicz, która pokonała 3:1 w setach Paulinę Waszczuk. Niestety nie wystarczyło to chociaż do wspomnianego remisu. Co ciekawe po raz pierwszy w drużynie znalazła się 10-letnia Amelka Bukowska. Mimo porażki podopieczne trenera Pawła Fertikowskiego i Adama Białka pozostały na piątym miejscu w ligowej tabeli. Kolejny mecz rozegrają 14 października w sobotę o godzinie 16. Co ciekawe na wyjeździe ich rywalem będzie drużyna z … Lublina. Tym razem dziewczyny zawalczą o punkty z ATS Akanza AZS UMCS.