Perfekcyjne zwycięstwo Bogorii

You are currently viewing Perfekcyjne zwycięstwo Bogorii

Tenisiści stołowi Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki odnieśli kolejną wygraną w rozgrywkach LOTTO Superligi. Tym razem zdecydowanie 3:0 pokonali Oxynet Jarosław. Dzięki wygranej pozostali na fotelu lidera ligowej tabeli. Już dziś kolejny mecz w naszej sali tenisowej. Tym razem o godzinie 16 przeciwnikiem zawodników trenera Tomasza Redzimskiego będzie ASTS Olimpia-Unia Grudziądz.

Nawet chyba najwięksi optymiści nie spodziewali się, że zespół z Podkarpacia uda się pokonać tak gładko. W trzech grach singlowych zespół gości zdołał ugrać jedynie jednego seta. Co prawda będący w bardzo dobrej dyspozycji Miłosz Redzimski planowo 3:0 w setach wygrał z Alanem Kulczyckim, ale już rywalizacja Panagiotisa Gionisa z Andrej Gaciną zapowiadała się na bardzo wyrównaną. W końcu Chorwat Gacina to od wielu lat zawodnik ścisłej czołówki europejskiej i kilkukrotny medalista Mistrzostw Europy. Panos jednak niesamowity pojedynek. Świetnie bronił i przechodził do kontrataku forhandem. Zawodnik Jarosławia wielokrotnie był bezradny i po trzech setach to Gionis odszedł od stołu jako zwycięzca.

Przy stanie 2:0 w meczu w komfortowej sytuacji znalazł się Jin Takuya. Japończyk od początku pokazał swoje atuty w meczu z Yaroslavem Zhmudenko. Takuya był szybki, atakował w dobre miejsce. Jedynie w trzecim secie Zhmudenko był wstanie przeciwstawić się zawodnikowi Dartom Bogorii. Zwyciężając 3:1 Jin przypieczętował kolejne zwycięstwo za trzy punkty w LOTTO Superlidze. W niedzielę o godzinie 16 walka o kolejne punkty. Do grodziskiej sali tenisowej przyjeżdża zespół z Grudziądza. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Oxynet Jarosław 3:0
Miłosz Redzimski – Alan Kulczycki 3:0 (11:7, 11:7, 11:7)
Panagiotis Gionis – Andrej Gacina 3:0 (11:7, 11:8, 11:9)
Takyua Jin – Jaroslav Zhmudenko 3:1 (11:4, 11:5, 8:11, 11:5)