Bogoria wygrywa za trzy punkty w Gdańsku

You are currently viewing Bogoria wygrywa za trzy punkty w Gdańsku

Zadowoleni z wyjazdowego meczu 7. kolejki LOTTO Superligi wracają tenisiści Dartom Bogorii. W piątkowy wieczór pokonali miejscowy AZS AWFIS Baltę 3:1. Kolejny raz dwa oczka wywalczył Panagiotis Gionis.

Zarówno wspomniany Panos, jak i Miłosz Redzimski swoje gry zwyciężyli przekonywująco w stosunku 3:0 w setach. W grze otwarcia Miłosz szybko rozprawił się z leworęcznym Szymonem Malickim, zaś chwilę później grecki defensor Bogorii nie dał większych szans Tomkowi Tomaszukowi. Zdecydowanie na najwyższym poziomie stała gra kapitana Marka Badowskiego z Koreańczykiem Kim Donghyunem. Nie brakowało w tym singlu wiele spektakularnych wymian. Pomimo dobrej gry Marka to rywal z Azji zwyciężył 3:1 w setach.

Zwycięstwo przypieczętował Gionis pokonując Malickiego. Dzięki zwycięstwu za trzy oczka Dartom Bogoria umocniła się na czele tabeli LOTTO Superligi. Podopieczni Tomasza Redzimskiego mają 21 punktów i o 4 punkty wyprzedzają Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz. Co więcej aktualnym liderem rankingu indywidualnego jest Panos z bilansem 11 zwycięstw i 2 porażek. W czołówce tego zestawienia na piątym miejscu jest Miłosz (7-0). A już w niedzielę kolejny ważny mecz ligowy. O godzinie 16 w naszej sali tenisowej przy ulicy Sportowej 29 Dartom Bogoria podejmie Akademię Zamojską Zamość (7. miejsce w tabeli). Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Szymon Malicki – Miłosz Redzimski 0:3 (7:11, 11:13, 8:11)
Tomasz Tomaszuk – Panagiotis Gionis 0:3 (6:11, 8:11, 4:11)
Kim Donghyun – Marek Badowski 3:1 (9:11, 11:9, 11:8, 11:2)
Szymon Malicki – Panagiotis Gionis 0:3 (5:11, 9:11, 5:11)