Z nadziejami na Katar Open

Dziś grodziska część reprezentacji Polski wyruszyła do dalekiego Kataru na trzeci w tym roku turniej światowego cyklu.

Daniel Górak, Robert Floras i Paweł Fertikowski w niedzielę rano odlecieli bezpośrednim, sześciogodzinnym lotem do Doha, w którym od wtorku występować będą w prestiżowym Katar Open. Cała trójka grodziskich tenisistów stołowych rozpocznie zmagania w zawodach od eliminacji gry pojedynczej. Dodatkowo, w turnieju głównym debla zagrają "Fertik" i "Florek".

"Dobry występ w turnieju w Budapeszcie podbudował mnie psychicznie i uwolnił tkwiący we mnie potencjał. Po tych zawodach miałem drobne problemy z mięśniem przywodziciela, ale już wszystko jest w porządku. Ostatnie dziesięć dni upłynęły pod znakiem dobrego treningu, dlatego liczę na udany występ w Katarze, z którym mam miłe wspomnienia" – powiedział Fertikowski, który w 2007 roku zdobył tam dwa złote i brązowy medal w zmaganiach juniorskiego Pro Touru.

Katarski turniej należy do najbardziej uznanych i prestiżowych zawodów całego cyklu. Pula nagród imprezy wynosi 220 tys. dolarów. Z numerem pierwszym rozstawiony jest reprezentant Niemiec Dmitrij Owczarow. Tym razem zabraknie jednak jego kolegi Timo Bolla oraz m.in. zawodników kadry Chin i Japonii.

Dla Roberta i Pawła będzie to debiut w turnieju seniorskim Katar Open; Daniel ma już za sobą grę w tej imprezie.

W ostatnich zawodach cyklu, w których startowali Polacy – Hungary Open – Górak dotarł do półfinału gry pojedynczej, a Fertikowski do 1/8 finału tej konkurencji.

World Tour w Katarze będzie transmitowany na stronie internetowej itTV.