Marek Badowski wygrywa III Grand Prix Polski Seniorów

You are currently viewing Marek Badowski wygrywa III Grand Prix Polski Seniorów

Niedziela należała do zawodników Dartom Bogorii. Oprócz sukcesu Miłosza Redzimskiego w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, dumny ze swojej postawy może być Marek Badowski. Kapitan Bogorii wygrał w Zielonej Górze Grand Prix Polski.

To drugie zawody rangi Grand Prix Polski w tym sezonie, które wygrał popularny Bany. Grodziski tenisista stołowy okazał się najlepszy w pierwszych zawodach w Gliwicach. Tym razem Marek w Zielonej Górze wygrał wszystkie 8 pojedynków singlowych. Jego wygrana to świetny prognostyk przed zbliżającymi się meczami ćwierćfinałowymi Pucharu Europy (31 stycznia i 8 lutego) z Gwiazdą Bydgoszcz.

W wielki finale Marek po emocjonującym meczu pokonał 4:2 w setach Konrada Kulpę. We wcześniejszych etapach turnieju odniósł także cenne zwycięstwa m.in. z Jarosławem Tomickim i Arturem Grelą.

Bardzo dobre zawody rozegrała również Zosia Śliwka. Nasza wychowanka była o krok od awansu do półfinału. W meczu ćwierćfinałowym z Wanessą Kulczycką nie wykorzystała 3 piłek meczowych i uległa rywalce 3:4 w setach. Wcześniej jednak pokonała kilka wyżej notowanych zawodniczek, a sam awans do najlepszej “8” kraju to świetny wynik, którego Zosi w gronie Seniorek wcześniej nie udało się osiągnąć.

W turnieju głównym reprezentowali nas również Milena Mirecka , Jacek Mitas, Michał Gawlas i Kacper Glazowski. Milena, Kacper i Michał awans do zawodów głównych wywalczyli w piątkowych eliminacjach. Najwyższą pozycję z tej czwórki uzyskał Michał, który uplasował się na pozycjach 21-24, Kacper został sklasyfikowany na pozycjach 25-28, zaś Milena i Jacek 33-36.