Wygrana w Bytomiu, dziś mecz w Bydgoszczy

You are currently viewing Wygrana w Bytomiu, dziś mecz w Bydgoszczy

Po awansie do półfinału Pucharu Europy, przed tenisistami stołowymi Bogorii nadeszły wyzwania w LOTTO Superlidze. W sobotę po świetnym meczu nasi gladiatorzy pokonali 3:0 Petralanę Polonie Bytom. W poniedziałek o godzinie 18 grodziscy zawodnicy zagrają z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.

W obu meczach zawodników Bogorii wspierać z ławki będzie trener Paweł Fertikowski. Tomasz Redzimski wraz z Miłoszem udali się w piątek do Korei Południowej na zgrupowanie przygotowujące do Drużynowych Mistrzostw Świata w Busan. Trener Paweł lepszego początku współpracy z graczami Bogorii nie mógł sobie wymarzyć. Każdy z trójki Marek Badowski, Panagiotis Gionis, Jin Takuya na Śląsku zagrał świetny pojedynek. Marek w meczu z leworęcznym Viktorem Broddem tylko w pierwszym secie miał problemy. Po pierwszej przegranej partii 10:12, w trzech kolejnych nie dał żadnych szans swojemu rywalowi. Dzięki wygranej 3:1 w setach wyprowadził Bogorię na prowadzenie.

W kolejnym singlu Panagiotis Gionis 3:0 w setach zwyciężył lidera Polonii Patryk Chojnowskiego. Dzięki tej wygranej Panos pozostał liderem rankingu indywidualnego LOTTO Superligi. Wygraną w całym meczu przypieczętował Jin Takuya, który pokonał Patryka Zatówkę. Chociaż przegrywał z wychowankiem Bogorii już 1:2 i 5-8, 8-9. Doprowadził do skróconego seta, w którym triumfował 6:2. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty grodziska drużyna wróciła na fotel lidera LOTTO Superligi. Dziś mecz 13. kolejki LOTTO Superligi. Bogoria na wyjeździe zmierzy się z Gwiazdą Bydgoszcz. To właśnie z tym zespołem triumfowaliśmy w Pucharze Europy, dziś liczymy na powtórkę zwycięskiego meczu w Grodzisku Mazowieckim.

Petralana TTS Polonia Bytom – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Viktor Brodd – Marek Badowski 1:3 (12:10, 2:11, 6:11, 4:11)
Patryk Chojnowski – Panagiotis Gionis 0:3 (6:11, 5:11, 9:11)
Patryk Zatówka – Jin Takuya 2:3 (11:8, 7:11, 11:6, 9:11, 2:6)