Miłosz Redzimski przed finałem Lotto Superligi: „Gladiatorzy” wygrywają u siebie

–Mało kto wygrywa z nami w hali przy ul. Westfala. „Gladiatorzy” są bardzo mocni u siebie i wierzę w zwycięstwo swojego zespołu w finale Lotto Superligi w Grodzisku Mazowieckim – mówi Miłosz Redzimski, nasz aktualny Wicemistrz Świata Kadetów w singlu.

Już tylko pięć dni zostały podopiecznym trenera Tomka Redzimskiego do najważniejszego spotkania sezonu 2021/2022/ Punktualnie o godzinie 15 tenisiści Bogorii zawalczą z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz o ósmy tytuł najlepszej drużyny w kraju.

– W tym sezonie triumfowaliśmy w 11 z 12 spotkań w roli gospodarza. W swojej hali jesteśmy bardzo skuteczni i – mam nadzieję, że nawet nie w pełnym składzie zwyciężymy w finałowym meczu – powiedział Miłosz Redzimski.

Nie zagra on w finale z powodu kontuzji prawej ręki, której nabawił się w trakcie indywidualnych Mistrzostw Polski. Z kolei Grek Panagiotis Gionis narzeka na uraz ścięgna Achillesa i też raczej nie zagra w niedzielę. Obaj za to będą z ławki wspierać swoich klubowych kolegów.

Jedynej porażki u siebie Dartom Bogorii doznał na początku tego roku z Lotto Polski Cukier Gwiazdą 2:3. Miłosz Redzimski wygrał z Vladislavem Ursu 3:2, a Sun Shiyu z Viacheslavem Burovem 3:1, a następnie Pavel Sirucek przegrał z Arturem Grelą 2:3, Miłosz Redzimski z Viacheslavem Burovem 1:2 oraz debel Sun Shiyu/Pavel Sirucek z parą Vladislav Ursu/Artur Grela 0:2.

– Uważam, że drużyna jako całość jest w dobrej formie i gotowa do walki o złoto. Niedawno Marek Badowski bardzo pewnie pokonał Wandżiego w półfinale 3:0, a na wysokim poziomie potrafią grać również Pavel, Sun i Michał Gawlas – dodał 15-letni Miłosz.

Wicemistrz Świata kadetów zwrócił uwagę na bardzo dobry sezon bydgoszczan. – Świetnie spisuje się leworęczny Mołdawianin Vladislav Ursu, który jest groźnym pingpongistą. Rywale mają skład wyrównany, ale my – jak podkreślałem – jestem bardzo silni u siebie i uwielbiamy grać w hali w Grodzisku Mazowieckim.

Miłosz Redzimski jest 2-krotnym z rzędu brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów. W ubiegłym roku, poza srebrem MŚ kadetów, sięgnął po 4 medale Mistrzostw Europy – złoto w juniorach z drużyną w składzie Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Szymon Kolasa, Łukasz Sokołowski oraz w kadetach – złoto w grze mieszanej z Wiktorią Wróbel, brąz w grze pojedynczej i podwójnej z Alanem Kulczyckim.

Źródło: PZTS.pl