Świetny mecz i zwycięstwo nad Dekorglassem

You are currently viewing Świetny mecz i zwycięstwo nad Dekorglassem

Wygraną 3:1 zakończyło się wtorkowe starcie w Działdowie, pomiędzy miejscowym Dekorglassem, a Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Dzięki tej wygranej grodziszczanie zagwarantowali sobie zwycięstwo w fazie zasadniczej LOTTO Superligi.

Tym samym podopieczni trenera Pawła Fertikowskiego bardzo szybko wrócili na zwycięski szlak po przegranej nad Dojlidami Białystok w ostatnią niedzielę. Już w tym meczu widać było, że w bardzo dobrej dyspozycji są Marek Badowski oraz Panagiotis Gionis. We wtorek z Dekorglassem obaj zagrali koncertowo. Kapitan Bogorii świetnie otworzył mecz pokonując 3:0 Jakuba Dyjasa. Bany zagrał jak za swoich najlepszych pojedynków i potwierdził, że w zbliżających się Indywidualnych Mistrzostwach Polski będzie jednym z kandydatów do medali.

Prowadzenie na 2:0 bardzo szybko podwyższył Panagiotis Gionis. Bez większych problemów bez straty seta pokonał młodego Mateusz Sakowicza, który w LOTTO Superlidze stawia swoje pierwsze kroki. Niestety choćby seta nie udało się ugrać Michałowi Gawlasowi w starciu z Jonathanem Grothem. Leworęczny Duńczyk to na chwilę obecną za wysokie progi dla naszego piórkowca. Zwycięstwo za trzy punkty przypieczętował Panos, zwyciężając Jakub Dyjasa. Był to jednak najbardziej zacięty mecz wtorkowego wieczoru. Obaj zawodnicy zagrali wiele spektakularnych akcji. W końcówkach lepiej prezentował się jednak grecki defensor Bogorii, który triumfował 3:1 w setach.

Teraz Dartom Bogoria z pierwszego miejsca przystąpi do fazy play-off, w której zmierzy się z ósmym zespołem po fazie zasadniczej. Wcześniej jednak wielkie wyzwanie w półfinale Pucharu Europy i rywalizacja z AS Pontoise Cergy. Pierwszy mecz we Francji 27 marca. Rewanż dwa dni później o godzinie 18 w naszej sali tenisowej przy ulicy Sportowej 29.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Jakub Dyjas – Marek Badowski 0:3 (8:11, 11:13, 6:11)
Mateusz Sakowicz – Panagiotis Gionis 0:3 (9:11, 7:11, 2:11)
Jonathan Groth – Michał Gawlas 3:0 (11:5, 11:5, 11:3)
Dyjas – Gionis 1:3 (8:11, 15:13, 13:15, 10:12)