Ekspresowe zwycięstwo drużyny kobiet

Pewnym zwycięstwem tenisistek stołowych Bogorii 3:0 zakończyło się spotkanie 15. kolejki Ekstraklasy Kobiet przeciwko JKTS Jastrzębie Zdrój. W trzech pojedynkach singlowych nasze panie nie oddały rywalkom nawet jednego seta. A dziś kolejne emocje przy ulicy Westfala 3a i rewanżowy mecz męskiej drużyny w Pucharze Europy przeciwko LOTTO Polski Cukier Bydgoszcz.

Przed rozpoczęciem czwartkowego meczu nasze zawodniczki były zdecydowanymi faworytkami. Zespół Jastrzębia-Zdrój zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy Kobiet z zaledwie jednym zwycięstwem. Martyna Lis oraz Aleksandry Falarz i Michalak z kolei znajdują się ostatnio w dobrej formie co potwierdziły w hali przy ulicy Westfala 3a. Każde z trzech spotkań od początku do końca szły po myśli podopiecznych trenera Zbyszka Grześlaka. W pierwszym singlu leworęczna Ola Michalak pokonała również leworęczną Esterę Razakowską. Następnie Ola Falarz bardzo szybko odprawiła debiutującą w Ekstraklasie Kobiet Nikolę Ratajczyk. Kropkę nad i postawiła wychowanka naszego klubu Martyna, która rozprawiła się z kapitanem JKTS Laurą Kałużny.

Wczorajsza wygrana pozwoliła tenisistkom Bogorii umocnić się na 6. miejscu w ligowej tabeli. Aktualnie dziewczyny mają 17 punktów i z bardzo dużym prawdopodobieństwem rozgrywki zakończą właśnie na bardzo wysokim 6. miejscu. Do końca rozgrywek pozostało im tylko dwa spotkania. Oba we własnej hali przy ulicy Westfala 3a. Oba mogą być gratką dla grodziskich kibiców. 19 marca zaplanowany jest mecz z aktualnym Mistrzem Polski AZS EU Wrocław. Z kolei na koniec sezonu zasadniczego 14 kwietnia podopieczne trenera Grześlaka zawalczą ze zwycięzcą ostatniej edycji Ligi Mistrzów, czyli Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

KS Bogoria Grodzisk VS JKTS Jastrzębie 3:0

MICHALAK Aleksandra Vs RAZAKOWSKA Estera 3:0

FALARZ Aleksandra Vs RATAJCZYK Nikola 3:0

LIS Martyna Vs KAŁUŻNY Laura 3:0