Czas na finał Pucharu Europy

You are currently viewing Czas na finał Pucharu Europy

W najbliższy czwartek o godzinie 19.30 sala tenisowa Bogorii przy ulicy Sportowej 29 będzie gospodarzem pierwszego meczu o Pucharu Europy. Dartom Bogoria zmierzy się z Dekorglassem Działdowo.

Rewanż odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 17 w Działdowie. Zawodnicy Bogorii po raz drugi w swojej historii przystąpią do finałowego meczu o zwycięstwo w europejskich rozgrywkach. Wcześniej w sezonie 2012/2013 podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego ulegli w dwumeczu UMMC Jekaterynburg. Wówczas w składzie zespołu był Paweł Fertikowski, który teraz z ławki będzie dowodził grodziskimi zawodnikami. Bogoria do finałowej rywalizacji przystąpi w składzie Panagiotis Gionis, Miłosz Redzimski oraz Marek Badowski.

Mało która drużyna jest tak dobrze znana Dartomowi, jak Dekorglass Działdowo. To właśnie z tym rywalem grodziscy pingpongiści mierzyli się w ostatnim finale LOTTO Superligi. Wówczas górą była Bogoria w stosunku 3:0. W tym meczu wystąpili właśnie Panos, Miłosz oraz kapitan zespołu Marek. Ekipa Dekorglassu do finałowego dwumeczu również przystąpi w takim samym składzie, czyli: Jonathan Groth, Kai Konishi i Jakub Dyjas. Pierwszy mecz jest bardzo ważny dla układu dwumeczu, dlatego tenisiści Bogorii bardzo liczą na wsparcie kibiców. Cały czas dostępne są bilety na to spotkanie, które kosztują 30 zł. Dla tych, którzy nie będą mogli być w czwartkowy wieczór przy Sportowej 29, będzie możliwość obejrzenia spotkania na żywo w telewizji TVP Sport.