Dartom Bogoria w wielkim finale LOTTO Superligi

You are currently viewing Dartom Bogoria w wielkim finale LOTTO Superligi

Dzięki wygranej 3:1 z TTS Petralaną Polonią Bytom tenisiści stołowi Bogorii przypieczętowali awans do finału LOTTO Superligi. W pierwszym meczu podopieczni trenera Pawła Fertikowskiego triumfowali 3:0.

Już po wtorkowym meczu w Bytomiu było wiadomo, że grodziscy tenisiści są dosłownie o krok od wygrania rywalizacji półfinałowej. Wystarczyło im wygrać jedną grę singlową. W piątkowy wieczór w grodziskiej sali tenisowej oba zespoły zdecydowały się w taki sam sposób ustawić zawodników, jak we wtorek. Dzięki temu mieliśmy powtórkę gier singlowych. Miłosz Redzimski świetnie rozpoczął spotkanie od prowadzenia 2:0 w setach z Patrykiem Chojnowskim. Od trzeciej partii coś w grze Miłosza się jednak zacięło, co szybko wykorzystał Mistrz Polski w grze singlowej z 2019 roku. W piątym skróconym secie Miłosz prowadził 5:4, jednak dwie ostatnie piłki padły łupem zawodnika Polonii, który cały mecz wygrał 3:2 w setach.

W tym momencie Bogoria do awansu potrzebowała tylko jednego seta. Tego już na samym początku meczu z Victorem Broddem wygrał kapitan Marek Badowski. Po pierwszej partii, którą Bany wygrał 11:9, rywal zdecydował się na krecz ze względów zdrowotnych. Przy wyniku 1:1 w całym meczu do stołu podszedł Jin Takuya z naszej strony oraz Patryk Zatówka. Mecz stał na wysokim poziomie i był dosyć wyrównany. Końcówki lepiej jednak rozgrywał Japończyk, który w cały meczu triumfował 3:1 w setach. Była to ostatnia gra tego wieczoru, gdyż Brodd nie podszedł już do starcia z Miłoszem.

Finałowym rywalem Dartom Bogorii będzie po raz kolejny Dekorglass Działdowo. Zawodnicy trenera Fertikowskiego otrzymują zatem szansę rewanżu za Finał Pucharu Europy, który blisko miesiąc temu zwyciężył Dekorglass. Mecz o tytuł Drużynowego Mistrza Polski odbędzie się 23 czerwca o godzinie 13. Do ustalenia pozostaje jeszcze kwestia w jakim mieście.