Pavel Sirucek w turnieju głównym Swedish Open

You are currently viewing Pavel Sirucek w turnieju głównym Swedish Open

Doskonale w turnieju rozgrywanym w Sztokholmie radzi sobie tenisista Bogorii Pavel Sirucek. Dzięki pokonaniu czterech zawodników pod rząd Czech awansował do najlepszej 32 zawodów.

Międzynarodowe Mistrzostwa Szwecji to jedna z najsilniej obsadzonych imprez w całym kalendarzu ITTF. Start w turnieju głównym tych zawodów zapewnionych miało jedynie 16 zawodników z najwyższą pozycją w rankingu ITTF. O pozostałe 16 miejsc walczyło w eliminacjach 141 zawodników. Wśród nich byli nasi zawodnicy Pavel Sirucek i Chuanxi. Obaj bardzo dobrze poradzili sobie w swoich grupach eliminacyjnych zajmując pierwsze miejsca. Pavel w pokonanym polu zostawił Kente Tiazoe z Japonii oraz Antoine Bernadeta z Kanady. Chuanxi z kolei pokonał Francuza Anotine Hacharda oraz zawodnika Palmiarni Zielona Góra Ng Pak Nama.

Po zwycięstwie w swoich grupach eliminacyjnych Chuanxi oraz Sirucek musieli się zmierzyć z pozostałymi zwycięzcami grup eliminacyjnych. W pierwszym pojedynku Czech pokonał 4:1 w setach dwukrotnego Mistrza Świata w Pingpongu oraz zawodnika ZOOLESZCZ Bydgoszcz Andrew Baggaleya. Chuanxi z kolei uległ niestety utytułowanemu Robertowi Gardosowi z Austrii. Porażka z Gardosem oznaczała dla Chińczyka odpadnięcie z turnieju. W decydującej grze o awans do turnieju głównego na Pavla czekał bardzo ciężki przeciwnik, 29 zawodnik rankingu ITTF Jung Youngisk. Koreańczyk w przeszłości bronił barw Bogorii. Podopieczny trenera Tomasza Redzimskiego wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i pokonał Youngsika 4:3 w setach. Wygrane w tych czterech pojedynkach pomogą poprawić swoją 142. pozycję w rankingu ITTF. W dzisiejszym spotkaniu pierwszej rundy turnieju głównego, Sirucek znowu będzie miał bardzo trudne zadanie. W spotkaniu, którego stawką będzie 1/8 finału Swedish Open nasz tenisista zmierzy się o godzinie 19.05 ze Szwedem Kristianem Karlssonem. Poniżej wynik zawodników Bogorii: