Porażka Bogorii w Jarosławiu

You are currently viewing Porażka Bogorii w Jarosławiu

1:3 przegrali zawodnicy Bogorii w spotkaniu 11. kolejki LOTTO Superligi z PKS Kolping Frac Jarosław. Mimo porażki na Podkarpaciu, nasi zawodnicy są na czele tabeli LOTTO Superligi po I rundzie sezonu zasadniczego.

Spotkanie w Jarosławiu zapowiadane było jako mecz na szczycie 11. kolejki LOTTO Superligi. Przypomnijmy, że obie drużyny spotkały się w finale poprzedniego sezonu LOTTO Superligi. Wówczas górą 3:1 był Kolping. Liczyliśmy, że podopiecznym trenera Tomasza Redzimskiego uda się rewanże za to spotkanie, jednak zadanie nie było łatwe. Tym bardziej, że do składu Kolpingu wrócił niepokonany w rozgrywkach LOTTO Superligi Hou Yingchao. To on rozpoczął rywalizację od meczu z naszym Panagiotisem Gionisem. Panos bardzo dobrze wszedł w to spotkanie, prowadząc po dwóch setach 2:0. Bardzo ważny dla losów tego pojedynku był set czwarty. Przy prowadzeniu Greka 2:1 w setach, był on dwie piłki od wygrania meczu. Niestety tą partię 12:10, jak i piątego seta wygrał zawodnik gospodarzy i ekipa z Jarosławia objęła prowadzenie w meczu.

Równie emocjonujący był drugi pojedynek w którym nasz Pavel Sirucek za przeciwnika miał 40. zawodnika rankingu ITTF Kou Leia. Tam również po czterech setach na tablicy widniał wynik 2:2. Po raz kolejny to jednak tenisista gospodarzy okazał się lepszy w piątej decydującej partii. Tym samym Kou Lei powiększył prowadzenie Kolpingu do 2:0. Losy całego meczu próbował jeszcze odwrócić Marek Badowski, który za przeciwnika miał nieobliczalnego Piotra Chodorskiego. Marek problemy miał jedynie w drugim secie, którego przegrał 4:11. Pozostały sety padły łupem tenisisty Bogorii i Bogoria zmniejszyła prowadzenie ekipy z Podkarpacia. Niestety jednak w czwartym singlu Pavel Sirucek nie dał rady przeciwstawić się Hou Yingchao przegrywając wyraźnie 0:2 w setach. Drugi wygrany singiel Yingchao oznaczał, że PKS Kolping Frac Jarosław pokonał Bogorię 3:1.

Mimo to nasi zawodnicy utrzymali prowadzenie w tabeli LOTTO Superligi, na półmetku fazy zasadniczej. Po 11. kolejkach Bogoria ma 27 punktów i o 2 punkty wyprzedza trzy drużyny: Dekorglass Działdowo, PKS Kolping Frac Jarosław oraz Unię AZS Gdańsk. Do końca stycznia w rozgrywkach LOTTO Superligi będziemy mieli przerwę. Pamiętajcie jednak, że 24 stycznia we własnej hali Bogoria zmierzy się w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dusseldorf. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.

PKS Kolping FRAC Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

Hou Yingchao – Panagiotis Gionis 3:2 (10:12, 4:11, 11:8, 12:10, 11:6)
Kou Lei – Pavel Sirucek 3:2 (15:17, 11:3, 11:3, 4:11, 11:6)
Piotr Chodorski – Marek Badowski 1:3 (9:11, 11:4, 8:11, 9:11)
Hou Yingchao – Pavel Sirucek 2:0 (11:5, 11:7)