Przegrana bitwa z Kolpingiem

You are currently viewing Przegrana bitwa z Kolpingiem

Niezwykle zacięte i bardzo emocjonujące było wczorajsze spotkanie Bogorii z Kolpingiem Frac Jarosław, które goście zwyciężyli 2:3.

Mecz tradycyjnie rozgrywany w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, trwał blisko trzy godziny i do końca trzymał kibiców w niepewności. Ostatencznie jednak to drużyna z Jarosławia świętowała triumf w całym spotkaniu, dzięki czemu może dopisać sobie dwa punkty do tabeli Lotto Superligi. Bogoria z kolei dzięki fenomenalnej grze Pavla Sirucka i jego dwóm wygranym singlom przegrała w najmniej dotkliwy sposób i powiększyła swój dorobek punktowy w tabeli o jeden punkt.

Sirucek potwierdził we wtorkowy wieczór swoją bardzo dobrą formę z ostatnich tygodni. W pierwszej grze wieczoru mimo, że przegrywał już z Paulem Drinkhallem 0:2 w setach potrafił odwrócić losy spotkania i zwyciężyć 3:2. W drugim swoim pojedynku indywidualnym jego przewaga nad Tomislavem Pucarem nie podlegała dyskusji i Czech wygrał 2:0 w setach. Niestety w ślady Sirucka nie poszli pozostali tenisiści Bogorii. Chuanxi co prawda przegrał obydwa swoje pojedynku różnicą jednego seta (2:3 z Pucarem i 1:2 z Drinkhallem), jednak w tych spotkaniach cały czas musiał gonić wynik i to jego przeciwnicy byli cały czas bliżej zwycięstwa. Swoje spotkanie z wychowankiem Bogorii Patrykiem Zatówką dosyć gładko przegrał Daniel Górak, który od początku sezonu nie może wrócić do swojej wysokiej dyspozycji z poprzednich lat.

Miejmy nadzieję, że uda mu się to już w najbliższy piątek, gdy Bogoria we własnej hali podejmie Rosyjskiego potentata Fakel Gazprom Orenburg. Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach czwartej kolejki grupowej Ligi Mistrzów. Bogoria w dalszym ciągu liczy się w walce o zajęcie drugiego miejsca w tabeli grupy A dającego jej awans do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek. Początek tego spotkania o godzinie 18.30, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki-Kolping Frac Jarosław 2:3
Pavel Sirucek-Paul Drinkhall 3:2 (14:16,8:11,11:4,11:4,11:6)
Han Chuanxi-Tomislav Pucar 2:3 (9:11,11:13,13:11,11:6,6:11)
Daniel Górak-Patryk Zatówka 0:3 (9:11,6:11,6:11)
Pavel Sirucek-Tomislav Pucar 2:0 (11:7,11:4)
Han Chuanxi-Paul Drinkhall 1:2 (5:11,11:7,9:11)