Sankowski młodzieżowym mistrzem Polski!

Wypożyczony z Bogorii do Radzynia Podlaskiego Marcin Sankowski wspólnie z Michałem Bańkoszem sięgnął po złoty medal MMP w grze podwójnej.

W finale para Michał BańkosZ/Marcin Sankowski pokonała Daniela Kisielewicza i Pawła Kozieła 3:1. W walce o finał radzyńsko-nadarzyński duet wyeliminował obrońców tytułu Jakuba Dyjasa i Konrada Kulpę, triumfując po bardzo zaciętym spotkaniu 3:2.

Wychowanek Bogorii znakomity wynik osiągnął również w grze pojedynczej, w której wywalczył brązowy medal. Po serii czterech wygranych “Sanek” dopiero w półfinale musiał uznać wyższość Antoniego Witkowskiego (0:4).

W grze mieszanej Marcin razem z Olgą Szymańską dotarł do 1/8 finału, w której uległ 2:3 parze Bańkosz/Sandra Wabik, późniejszym zwycięzcom zawodów.

Młodzieżowe mistrzostwa Polski w Ostródzie były pierwszym turniejem 18-letniego Sankowskiego w tej kategorii wiekowej.

Finał gry podwójnej:
Michał Bańkosz/Marcin Sankowski – Daniel Kisielewicz/Paweł Kozieł 3:1 (6:11, 11:9, 11:9, 11:9)