Świetny Panos prowadzi Bogorię do zwycięstwa w Jarosławiu

You are currently viewing Świetny Panos prowadzi Bogorię do zwycięstwa w Jarosławiu

Wygraną 3:2 zakończyło się hitowe starcie w LOTTO Superlidze pomiędzy Dartomem Bogorią, a PKS Kolping Frac Jarosław. Bardzo ważne dwa punkty dla naszego zespołu wywalczył Panagiotis Gionis. Decydujący pojedynek z kolei wygrał już drugi raz debel Pavel Sirucek/Marek Badowski.

Przed rozpoczęciem wczorajszego starcia w Jarosławiu Panos rozegrał w tym sezonie dwa pojedynki singlowe. Oba przegrał w stosunku 2:3 w setach z Bogusławem Koszykiem i Yang Wangiem. Kibice Bogorii jednak byli pewni, że Grek i nasz lider w ostatnim sezonie niedługo “odpali” i wygra premierowe pojedynki w rozgrywkach LOTTO Superligi. Tak właśnie się stało w starciu z Kolpingiem, gdzie Panos odniósł dwa zwycięstwa bez straty sety. Najpierw pokonał 3:0 Qiyao Hana, który ma być główną armatą ekipy z Podkarpacia w tym sezonie. Następnie Gionis bardzo szybko rozprawił się z Kou Leiem, który w światowym rankingu ITTF zajmuje 50. miejsce. W dwóch wygranych setach Grek oddał zawodnikowi Kolpinga jedynie 12 punktów.

W pozostałych pojedynkach singlowych górą byli gospodarze. W grze otwarcia Kou Lei pokonał 3:0 w setach Marka Badowskiego. Bardzo ciekawą grę mieliśmy przy wyniku meczu 1:1. Wówczas do stołu podeszli nasz Pavel Sirucek oraz Daniel Górak, który z drużyną Dartomu Bogorii ma bardzo wiele pozytywnych wspomnień. Pavel po trzech setach prowadził 2:1. Popularny Góra jednak jak zawsze walczył do końca i wygrał dwie kolejne partie, jak i cały mecz 3:2 w setach. O losach całego meczu w Jarosławiu miała zatem zadecydować gra podwójna. To już trzeci raz w tym sezonie, kiedy o zwycięstwie w meczu Bogorii musi decydować gra podwójna. Tym razem w deblu wystąpili po naszej stronie Sirucek z Badowskim i trzeba przyznać, że spisali się rewelacyjnie. Pewnie wygrali 2:0 z parą Daniel Górak/Qiyao Han wygrywając sety 11:5 i 11:6. Ich wygrana oznaczała wiktorię Dartomu Bogorii w całym meczu 3:2.

Tym samym podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego dopisali kolejne ważne dwa punkty w tabeli LOTTO Superligi, co pozwoliło im przesunąć się na 5. miejsce w tabeli. Wszyscy w Grodzisku Mazowieckim liczą, że tą pozycję uda się jeszcze poprawić w niedzielę, kiedy to nasz zespół rozegra pierwszy mecz w tym sezonie w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Spotkanie AZS AWFIS Baltą Gdańsk rozpocznie się o godzinie 16. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

PKS Kolping FRAC – Dartom Bogoria 2:3
  • Lei Kou – Marek Badowski 3:0 (11:8 | 11:9 | 11:5)
    Qiyao Han – Panagiotis Gionis 0:3 (12:14 | 1:11 | 9:11)
  • Daniel Górak – Pavel Sirucek 3:2 (11:7 | 9:11 | 6:11 | 11:2 | 11:8)
  • Lei Kou – Panagiotis Gionis 0:2 (5:11 | 7:11)
    Qiyao/Górak – Sirucek/Badowski 0:2 (5:11 | 6:11)