Wygrywamy z Dojlidami 3:1

You are currently viewing Wygrywamy z Dojlidami 3:1

Świetnie nowy rok w LOTTO Superlidze zainaugurowali tenisiści stołowi Bogorii. W spotkaniu 11. kolejki pokonali oni 3:1 UKS Dojlidy Białystok. Dwa punkty dla naszego zespołu zdobył Pavel Sirucek.

Mecz rozegrany w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a zapowiadany był jako najciekawsze spotkanie 11. rundy gier Superligi. Nasz zespół zakończył 2018 rok na fotelu lidera rozgrywek. Ekipa z Podlasia zajmowała wysokie 5. miejsce i cały czas liczy się w walce o awans do fazy play-off. W meczu otwarcia Pavel Sirucek za przeciwnika miał młodego i groźnego Chińczyka Li Youngyina. Leworęczny zawodnik bardzo dobrze otworzył pojedynek od prowadzenia 5:1, później jednak nasz Pavel doszedł do głosu i pewnie wygrał pierwszego seta 11:7. W drugim to zawodnik gości okazał się lepszy 12:10. Następne dwie partie jednak należały do Czecha, u którego po raz kolejny świetnie funkcjonowało zagranie backhandowe. Dzięki zwycięstwu 3:1 w setach Sirucek wyprowadził Bogorię na pierwsze prowadzenie w meczu.

W drugiej grze do stołu podeszli Marek Badowski oraz Wang Zeng Yi, który w przeszłości reprezentował Bogorię przez 6 sezonów. Marek, aktualny Wicemistrz Polski w singlu dobrze wszedł w mecz wygrywając pierwsze seta. Niestety jednak dla Badowskiego trzy kolejne należały jednak do popularnego Wandżiego. Trzecia gra spotkania przysporzyła kibicom zebranym w hali przy Westfala najmniej emocji. Panagiotis Gionis bez najmniejszych problemów pokonał młodzieżowca gościa Przemka Walaszka w stosunku 3:0 w setach. Tym samym wygrana Panosa sprawiał, że Bogoria prowadziła w meczu 2:1.

Przed rozpoczęciem czwartej gry Pavel Sirucek, Wang Zeng Yi o przerwę medyczną poprosił ten drugi. Wandżi już w końcówce spotkania z Markiem Badowskim czuł spory ból w prawym przedramieniu. Co więcej już po rozpoczęciu spotkania z Pavlem zaczęły mu dokuczać skurcze nóg. To wszystko sprawiło, że kapitan gości nie był wstanie rywalizować na 100% z Siruckiem. Pewna wygrana Pavla przypieczętowała wygraną Bogorii w całym meczu 3:1. Tym samym podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mogą sobie dopisać kolejne trzy punkt do tabeli LOTTO Superligi. Dzięki temu pozostajemy na czele tabeli LOTTO Superligi. A kolejny mecz ligowy Bogoria rozegra 13 stycznia na wyjeździe z Kolpingiem Frac Jarosław. Z kolei we własnej hali następny mecz to będzie pojedynek ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów. Naszym przeciwnikiem w walce o najlepszą czwórkę Champions League będzie aktualny obrońca tytułu Borussia Dusseldorf. Spotkanie to zostanie rozegrane 24 stycznia o godzinie 18. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dojlidy Białystok 3:1

Pavel Sirucek – Youngyin Li 3:1 (11:7, 10:12, 11:5, 11:9)
Marek Badowski – Wang Zeng Yi 1:3 (11:8, 9:11, 5:11, 4:11)
Panagiotis Gionis – Przemysław Walaszek 3:0 (11:5, 11:6, 11:8)
Pavel Sirucek – Wang Zeng Yi 2:0 (11:6, 11:4)