Już 11!

Po 11. superligowe zwycięstwo pomaszerowali w Lęborku nasi gracze, którzy pokonali Poltarex Pogoń 3:1 i utrzymali fotel lidera rozgrywek.

“Myślę, że mamy już ustabilizowaną pozycję w lidze i możemy spokojnie skupiać się na przygotowaniach do kolejnych spotkań. Do play-off jeszcze dużo czasu, a wtedy wszystko zacznie się od zera” – przyznał Paweł Fertikowski.

Dwa punkty z dalekiej, nadmorskiej wyprawy przywiezie do Grodziska Mazowieckiego Daniel Górak, a jeden Fertikowski. “Góra” stracił tylko jednego seta z Bartoszem Suchem, a Markowi Prądzińskiemu sprawił najkrótszą grę w sezonie (rywal wywalczył 11 punktów; w pierwszej rundzie zdobył ich 15).

Grający pierwszy ligowy pojedynek od 1 grudnia Paweł miał problemy z byłym graczem Bogorii Jakubem Perkiem tylko do połowy drugiego seta. Potem wrzucił właściwy bieg i przejął inicjatywę na stole, ostatecznie triumfując 3:1. Fertikowski ma najwyższy procent skuteczności (89) spośród podopiecznych Tomasza Redzimskiego, którego z powodu choroby zabrakło w Lęborku.

“Cały czas czuję ból lewego barku, który doskwiera mi nawet, gdy nie gram w tenisa stołowego. W meczu z Lęborkiem grałem po połknięciu dwóch tabletek przeciwbólowych. Adrenalina zrobiła swoje. Na razie wciąż mam rehabilitację, ale jeśli w najbliższym czasie ból nie minie, to wspólnie z trenerem i fizjoterapeutą będziemy szukać nowego sposobu rozwiązania tej sytuacji” – dodał “Fertik”, którego aktualne kłopoty z barkiem rozpoczeły się podczas II Grand Prix Polski seniorów w Zawierciu.

We Wschodzący Białystok Superlidze od końcówki pierwszej rundy w “kratkę” gra Robert Floras. Tym razem “Florek” musiał przełknąć gorycz porażki, a lepszy od bohatera Hungary Open w trzech setach okazał się Such.

Aż 29 punktów i 11 wygranych – to bilans Dartomu Bogorii po 11 kolejkach sezonu 2013/2014. Czarno-czerwoni zasiadają w fotelu lidera rozgrywek. Szansa na odskoczenie rywalom już w poniedziałek 11 lutego o 18.30, kiedy do naszej hali przyjedzie Jiri Vrablik i jego Dekorglass Działdowo.

Poltarex Pogoń Lębork – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Bartosz Such – Robert Floras 3:0 (13-11, 11-6, 11-6)
Marek Prądziński – Daniel Górak 0:3 (2-11, 4-11, 5-11)
Jakub Perek – Paweł Fertikowski 1:3 (11-5, 7-11, 5-11, 4-11)
Bartosz Such – Daniel Górak 1:3 (3-11, 11-9, 10-12, 10-12)