Duet FF zagra o półfinał German Open!

Paweł Fertikowski i Robert Floras po wygranej 3:1 ze Stefanem Fegerlem i Danielem Habesohnem z Austrii awansowali do ćwierćfinału debla World Touru w Niemczech!

Podobnie jak w sierpniu w Czech Open (wtedy Habesohn grał w parze z Robertem Gardosem), Polacy oddali rywalom tylko pierwszego seta. W kolejnych zdecydowanie dominowali przy stole, często notując długie serie punktowe. W starciu o medal prestiżowej niemieckiej imprezy zmierzą się w sobotę o 10.30 z mistrzami świata Tajwańczykami Chen Chien-Anem i Chuang Chih-Yuanem. O półfinał zagra też były gracz Bogorii Wang Zeng Yi, grający w parze z Tanem Ruiwu (Chorwacja).

Cenną wygraną w 1/32 finału singla odniósł Robert, który w pięciu setach pokonał Oh Sang Euna. Wewnątrzgrodziska konfrontacja jak się okazało była ostatnią zwycięską dla “Florka”, który w drugiej rundzie uległ byłemu wicemistrzowi Europy Niemcowi Patrickowi Baumowi 2:4. Siedmiosetową batalię w 1/32 finału stoczył Paweł, lecz po prawie godzinnej walce przegrał z Koreańczykiem Jung Young Sikiem, choć prowadził już 3:1.

Grodziscy gracze zanotują awans w kwietniowym rankingu ITTF. Już w eliminacjach pokonali wyżej notowanych od siebie przeciwników. Do udanego występu w grze o turniej główny Robert dołożył sukces z Ohem, aktualnie 38. rakietą świata.

1/32 finału gry pojedynczej:
Paweł Fertikowski – Jung Young Sik (Korea) 3:4 (11-6, 12-10, 7-11, 11-5, 6-11, 12-14, 12-14)
Robert Floras – Oh Sang Eun (Korea) 4:1 (11-4, 11-7, 11-8, 8-11, 11-8)

1/16 finału:
Robert Floras – Patrick Baum (Niemcy) 2:4 (2-11, 10-12, 11-9, 6-11, 11-8, 4-11)

1/8 finału gry podwójnej:
Paweł Fertikowski/Robert Floras – Stefen Fegerl/Daniel Habesohn 3:1 (7-11, 11-5, 11-2, 11-4)