Do Saarbrucken bez Azjatów

Już jutro o godzinie 19 Bogoria podejmie na wyjeździe w 5. kolejce spotkań grupowych Ligi Mistrzów Niemiecki zespół FC Saarbrucken TT.

Nasz zespół ma ostatnio niezwykle pracowity okres, po dwóch spotkaniach w zeszłym tygodniu również i w tym nasi rozegrają po jednym spotkaniu w Lidze Mistrzów i Lotto Superlidze. Do Niemiec drużyna Tomasza Redzimskiego udała się dzisiaj z samego rana. Najpierw samolotem z Okęcia do Frankfurtu a stamtąd już bezpośrednio do Saabrucken. W czwartkowy wieczór wystąpimy w składzie Daniel Górak, Panagiotis Gionis i Artur Michalczyk, dla którego będzie to już drugie starcie w obecnej edycji Ligi Mistrzów. W Polsce został Masaki Yosida, który nie został zgłoszony do rozgrywek Ligi Mistrzów, ale na pewno zagra w niedzielnym spotkaniu Lotto Superligi przeciwko drużynie Dekorglassu Działdowo.

Po czterech rundach rozgrywek grupowych Bogoria plasuje się na trzecim miejscu z taką samą ilością punktów co drugi G.V Hennebont. Na czele tabeli grupy C plasuje się nasz jutrzejszy rywal z Saarbrucken, który ma zapewnione już pierwsze miejsce w grupie. Między nami a zespołem z Francji rozegra się walka o drugie miejsce dające przepustkę do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Do bezpośredniego pojedynku między tymi klubami dojdzie 15 grudnia w grodziskiej hali przy ulicy Westfala 3a. FC Saabrucken TT wystąpi zapewne w skłądzie Bojan Tokic, Tiago Apolonia oraz Patrickowie Baum i Franziska. Których trzech zawodników nie wystawiłby trener Slobodan Grujic naszych zawodników czeka bardzo ciężka przeprawa i nie ma co się oszukiwać to gospodarze będą faworytem tego spotkania. Tym bardziej, że w pierwszym spotkaniu w Grodzisku Mazowieckim między tymi drużynami to drużyna z Niemiec wygrała pewnie 3:0. Mamy jednak nadzieję, że podopiecznym trenera Tomasza Redzimskiego uda się sprawić miłą niespodziankę i przybliżyć do upragnionego awansu do najlepszej ósemki elitarnej Ligi Mistrzów.