Bogoria rozpoczyna walkę o Puchar ETTU

You are currently viewing Bogoria rozpoczyna walkę o Puchar ETTU

Już jutro o godzinie 19.30 nasi zawodnicy zmierzą się na wyjeździe z francuskim Stella Sport La Romagne w ramach ćwierćfinału Pucharu ETTU.
Trzecie miejsce w tabeli grupy C Ligi Mistrzów dało drużynie Bogorii prawo startu w rozgrywkach Pucharze ETTU. W walce o półfinał los skojarzył nas z bardzo mocnym francuskim zespołem Stella Sport la Romagne, z którym mieliśmy okazję się już mierzyć w przeszłości. W 2013 roku dokładnie na tym samym etapie Pucharu ETTU nasi zawodnicy dwukrotnie 3:2 pokonali zespół znad Atlantyku. Jedynym zawodnikiem, który w tamtym czasie bronił barw Bogorii był Daniel Górak, który w obydwu meczach jeden punkty. Skład naszych przeciwników nie zmienił się od tego czasu. Cały czas o sile ekipy La Romagne stanowi Chen Tianyuan, oprócz niego ze składu z 2013 roku jest również Brice Olivier. Skład tego zespołu uzupełnia obecnie 58. zawodnik rankingu ITTF Adrian Crisan.

Nasi zawodnicy do La Romagne udali się w składzie Panagiotis Gionis, Daniel Górak i Artur Michalczyk. Ze względu na święto narodowe w Singapurze zmuszony został zostać Gao Ning. Ze względów regulaminowych (W Pucharze ETTU grać mogą tylko ci zawodnicy, którzy grali w Lidze Mistrzów) przeciwko Francuzom wystąpić nie mógł żaden z naszych pozostałych Azjatów. Liczymy jednak, że dobra forma w ostatnich dniach Panosa (pokonał w el. DME Paula Drinkhalla) oraz Daniela Góraka (on z kolei w meczu przeciwko Belgii pokonał Florenta Lambieta) pozwoli wrócić Bogorii z meczu wyjazdowego z bardzo dobrym wynikiem. Kolejny raz do zebrania bezcennego doświadczenia okazję będzie miał wychowanek Bogorii Artur Michalczyk. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 10 lutego o godzinie 19 w hali przy ulicy Westfala 3a. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

Lot naszych zawodników do Paryża minął bez większych komplikacji