Porażka Bogorii w ostatnim meczu fazy zasadniczej

You are currently viewing Porażka Bogorii w ostatnim meczu fazy zasadniczej

_

Porażką 1:3 zakończył się mecz Bogorii z Unią AZS Gdańsk na koniec sezonu zasadniczego. Dzisiejsza przegrana oznacza, że Bogoria kończy fazę zasadniczą na trzecim miejscu i już w najbliższy piątek o godzinie 18 w Grodzisku Mazowieckim zmierzy się z Dekorglassem Działdowo.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania z obecnym liderem i Drużynowym Mistrzem Polski nasza drużyna liczyła się w grze o drugie miejsca na koniec sezonu zasadniczego. Aby tak się stało podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego musieli wygrać z ekipą z Gdańska za trzy punkty i liczyć na potknięcie Dekorglassu w rywalizacji z KST-Energą Manekin Toruń. Przy takim obrocie spraw Bogoria pierwszy mecz z Dekorglassem rozegrałaby w piątek 19 maja, zaś rewanż 6 czerwca w Grodzisku Mazowieckim. Niespełnił się jednak żaden ze wspomnianych warunków. Dekorglass swoje spotkanie zwyciężył w Toruniu 3:1, zaś Bogoria w takim samym stosunku uległa Unii AZS Gdańsk.

Doskonały występ przeciwnko naszej ekipie zaliczył Szwed Mattias Oversjo, który wygrał obydwa pojedynki singlowe bez straty seta. Finalista zeszłorocznej Ligi Mistrzów z drużyną Eslovs Bordetennis najpierw pokonał 3:0 Masakiego Yoshidę, następnie w ostatnim pojedynku wieczoru nie dał większych szans Danielowi Górakowi zwyciężając 2:0. Daniel zdobył jedyny punkt dla naszej drużyny pokonując w grze otwarcia wychowanka grodziskiej drużyny Patryka Zatówkę, w stosunku 3:2 w setach. Ważny pojedynek z perspektywy całej rywalizacji wygrał w meczu trójek Mistrz Polski juniorów w deblu Jan Zandecki. Zandecki, który zadebiutował dzisiaj w rozgrywkach Lotto Superligi pokonał 3:1 w setach Zbigniewa Grześlaka.

Dzisiejsza porażka nie miała aż tak dużego znaczenia jak będzie miało piątkowe starcie z Dekorglassem Działdowo, które zostanie rozegrane w naszej hali przy ulicy Westfala 3a. Będzie to najważniejsze spotkanie w tym sezonie dla Bogorii w rozgrywkach Lotto Superligi. Początek tego starcia o godzinie 18. Rewanż przewidziany został na 6 czerwca w Działdowie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to niezwykle ważne dla Bogorii spotkanie.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki- AZS AWFiS Gdańsk 1:3
Daniel GÓRAKPatryk Zatówka 3:2 (12:10,11:3,1:11,7:11,11:6)
Masaki Yoshida-Mattias Oversjo 0:3 (5:11,11:13,8:11)
Zbigniew Grześlak-Jan Zandecki 1:3 (8:11,11:6,5:11,3:11)
Daniel GÓRAK-Mattias Oversjo 0:2 (2:11,6:11)