III edycja Pingla Cup dobiegła końca

  • Post category:Pingla Cup


135 zawodników, blisko 300 spotkań, wiele emocjonujących akcji, a także niesamowite atrakcje. To wszystko działo się w trakcie III edycji Pingla Cup, która rozgrywana była w ten weekend w Grodzisku Mazowieckim.

III edycja turnieju rozgrywanego od 2015 roku rozpoczęła się od turnieju Skrzatów i Skrzatek. Na ceremonii otwarcia pojawiło się wielu ważnych dla Bogorii i turnieju z nich. Razem z nami byli: burmistrz Grodziska Mazowieckiego Pan Grzegorz Benedykciński, jego zastępnca Tomasz Krupski, Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, a także osoba dzięki której mogliśmy przez dwa dni korzystać z hali sportowej przy ulicy Westfala, kierownik obiektów sportowych OSIR Marek Masłowski.

Punktualnie o godzinie 11 burmistrz Grodziska Mazowieckiego pan Grzegorz Benedykciński otworzył turniej. Otwarciu towarzyszyły pokazy taneczne oraz akrobatyczne, które wzbudziły wśród wszystkich obecnych na hali ogromny zachwyt. Dodatkowo trener pierwszej drużyny Bogorii Tomasz Redzimski rozmową i historyjkami o najlepszych zawodnikach tenisa stołowego pobudził ich marzenia o byciu w przyszłości Mistrzami Świata.

Po otwarciu zawodów nadszedł czas na rozgrywki grupowe w kategorii Skrzatów i Skrzatek. Turniej grupowy poszedł bardzo sprawnie i bez żadnych opóźnień, dzięki czemu młodzi zawodnicy mogli w przerwie między pojedynkami udzielać wywiadów na specjalnie przygotowanej przez organizatorów ściance z wywiadami. Kolejną niespodzianką był dla nich przyjazd na salę Wicemistrza Europy w deblu z 2016 roku Daniela Góraka. Daniel, który dopiero w piątek wrócił z Mistrzostw Świata w Dusseldorfie przez dwie godziny odbijał z dziećmi, a kolejka do stołu by chociaż móc przez chwilę poodbijać z Danielem w pewnym momencie liczyła 50 osób.

Następnie w przerwie obiadowej odbyły się dwa warsztaty dla trenerów i rodziców. Pierwszy przeprowadzony przez Tomka Redzimskiego dotyczył zalet trenowania przy niskich stołach, drugi zaś z panią psycholog zdrowych relacji między rodzicami a zawodnikami. Po warsztatach rozpoczęły się rozgrywki w turnieju głównym (wystartowało w nim 32 zawodników i 16 zawodniczek) oraz pocieszenia z grą do trzech porażek. Dzieci rozegrały bardzo dużą ilość gier, a najważniejsze pojedynki był rozgrywane w warunkach, w których zawodnicy Bogorii rozgrywają spotkania w Lotto Superlidze i Lidze Mistrzów. Z półfinałów i finałów obydwu kategorii przeprowadzana była transmisja live, która dostępna była na Facebookowym Fanpagu Pingla Cup oraz Bogorii.

Ostatecznie zwycięzcą w kategorii Skrzatów został Franciszek Żygadło reprezentujący barwy AZS UE Wrocław, który w finale stojącym na bardzo wysokim poziomie pokonał 3:1 Kacpra Totona. Na najniższym stopniu podium po wygranej Nikodemem Aderhjanem stanął Krzysztof Wnęk z Granitu Strzelin. W kategorii Skrzatek bezkonkurencyjna okazała się zawodniczka Bogorii Milena Mirecka. Podopieczna trenera Pawła Szelińskiego pokonała 3:0 w finale Kingę Hawro z Kolpingu Frac Jarosław. Milena w całym turnieju nie straciła nawet seta. W meczu o trzecie miejsce trenująca w klubie CKIS Skawina Zuzanna Bezak pokonała zawodniczkę Bogorii Olę Oskierę 3:2. Nagrody zawodnikom i zawodniczkom wręczył olimpijczyk z Vancouver panczenista Sławomir Chmura.

Równie interesujący miał przebieg turniej Żaków i Żaczek, który został rozegrany w niedzielę. Tym razem turniej oficjalnie otworzył prezes Bogorii i Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusz Szumacher. Nie zabrakło również występu grupy akrobatycznej i zawodnika Lotto Superligi, który przez długi czas grał z dziećmi. Tym razem był to Michał Bańkosz, nowy nabytek Bogorii oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy w kategoriach młodzieżowych. Turniej Żaków i Żaczek rozpoczął się o godzinie 10. W trakcie tego turnieju, jak i sobotniego do wygrania w specjalnym konkursie były meczowe koszulki Daniela Góraka i Panagiotisa Gionisa oraz plecak firmy Butterfly.

Turniej grupowy w kategorii Żaków skończył się o godzinie 12, a po nim ponownie nadszedł czas na warsztaty dla rodziców i trenerów. W jednym z nich udział wziął jeden z najlepszych tenisistów stołowych na świecie Gao Ning. Warsztaty zarówno sobotnie jak i niedzielne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem rodziców, trenerów i dzieci.

Ogromne emocje towarzyszyły półfinałom turnieju Żaczek. Obydwa spotkania o awans do finału zakończyły się wynikami 3:2. Zwycięsko z tych starć wyszły Zosia Śliwka i Zuzanna Pawelec, które spotkały się w wielkim finale zawodów rozgrywanych w Grodzisku Mazowieckim. Mecz decydujący o zwycięstwie w całym turnieju był ozdobą dwudniowych zawodów. Mimo kilku piłek meczowych Zosia Śliwka z Bogorii uległa 2:3 i 13:15 w decydującym secie Zuzannie Pawelec. Gra o trzecie miejsce również zakończyła się wynikiem 3:2, który zwyciężyła Karolina Hołda z Emdeku Bydgoszcz. Tuż za podium znalazła się Zuzanna Borek.

Sporą niespodziankę w półfinale turnieju Żaków sprawił Krzysztof Stąporek. Adept Akademii Tenisa Stołowego Bogorii pokonał 3:2 najwyżej rozstawionego Marcela Błaszczyka, który był faworytem do zwycięstwa w całych zawodach. W finale nie sprostał on jednak Szymonowi Zguczyńskiemu z klubu SMS Włodawa, który okazał się być zwycięzcą III edycji Pingla Cup. Na najniższym stopniu podium stanął wspomniany Błaszczyk, zaś tuż za nim znalazł się Piotr Żurawski z AZS UE Wrocław. Drugiego dnia nagrody dla najlepszych zawodników wręczali, dwukrotna medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich Luiza Złotkowska oraz Mistrz Świata w Ping-Pongu Andrew Baggaley.

Trzecia edycja Pingla Cup przechodzi do historii. Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w turnieju oraz ich rodzicom i trenerom. To wasz uśmiech i zadowolenie sprawia, że chcemy by ten turniej był jeszcze lepszy. Ogromne słowa szacunku należą się również organizatorom, którzy przez wiele tygodni pracowali na sukces tego turnieju. Mamy nadzieję, że również za rok odwiedzą Państwo Grodzisk Mazowiecki by tym razem wziąć udział w czwartej edycji turnieju Pingla Cup. Do zobaczenia za rok. W linkach poniżej wszystkie wyniki turnieju wraz z klasyfikacją:

http://bogoriagrodzisk.pl/pinglacup/pingla-cup-2017/turnieje