Bez Daniela ani rusz

Czy zastanawialiście się może kto jest najbardziej eksploatowanym polskim tenisistom stołowym? Chyba nie zaskoczymy was, gdy zdradzimy, że najwięcej gier w sezonie 2016/2017 rozegrał nasz Daniel Górak. Jednak liczba spotkań jakie Góra rozegrał w sezonie 2016/2017 wynosi, uwaga 80!

Daniel począwszy od pierwszego spotkania w Lotto Superlidze z zespołem Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz i pokonaniu defensora Adama Pattantyusa, a kończąc na przedwczesnej wygranej w finale Lotto Superligi z Patrykiem Zatówką 80 pojedynków singlowych i deblowych. Wątpimy by znalazł się choć jeden zawodnik nie tylko w Polsce, ale również w Europie, który by zagrał tyle samo gier indywidualnych Oczywiście najwięcej z nich Góra zagrała w Lotto Superlidze. Zarówno w sezonie zasadniczym, jak i Play-Offach Daniel do stołu podchodził 34 razy. Co więcej nasz zawodnik odniósł w nich, aż 23 zwycięstwa, co daje blisko 68% skuteczności wygranych pojedynków.

Poza tym Daniel w sezonie 2016/2017 odniósł wiele sukcesów indywidualnych. Do najważniejszych z nich możemy z pewnością dwa złote medale indywidualnych Mistrzostw Polski. W trakcie marcowych Mistrzostw w Częstochowie w singlu i deblu tenisista Bogorii rozegrał 11 pojedynków i wszystkie z nich wygrał. Tym samym Daniel z tytułu Mistrza Polski cieszył się w tym sezonie, aż trzykrotnie. Oprócz tego Daniel odniósł swój jeden z największych sukcesów w karierze czyli wicemistrzostwo Europy w deblu, w parze z Jakubem Dyjasem. Był to dla niego drugi krążek zdobyty w trakcie Mistrzostw Starego Kontynentu. Do wielkich sukcesów należy również zaliczyć udany występ w trakcie Belarus Open. Tam nasz tenisista doszedł do półfinału w grze pojedynczej oraz zwyciężył ponownie w grze podwójnej w parze z Wang Zeng Yi. Jedynie trochę gorzej wiodło się Danielowi w europejskich pucharach, gdzie w 10 spotkaniach odniósł 4 zwycięstwa. Z pewnością jednak ten sezon może on zaliczyć do niezwykle udanych.

Ilość występów indywidualnych Góry robi tym większe wrażenie gdy popatrzymy na jego wiek oraz coraz wyższy poziom zawodników występujących w Lotto Superlidze. Daniel nic mu nie ujmując ze swoimi 33 latami nie należy do najmłodszych zawodników, a mimo to od kilku sezonów jest ostoją drużyny Bogorii i nie oszukujmy bardzo ciężko wyobrazić sobie nasz zespół bez tego zawodnika. Tym bardziej, że jak sam on twierdzi może grać jeszcze lepiej. Za ten cały sezon Daniel należą Ci się ogromne podziękowania.

Liczba występów indywidualnych Daniela Góraka, wraz z bilansem (zwycięstwa-porażki)

Mistrzostwa Polski 11 (11-0)
Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata 12 (8-4)
Lotto Superliga 34 (23-11)
Pro Toury 13 (9-4)
Liga Mistrzów i Puchar ETTU (4-6)

Łącznie 80 występów (55 zwycięstw i 25 porażek)