Czech Open: Daniel i Pavel poza turniejem głównym

You are currently viewing Czech Open: Daniel i Pavel poza turniejem głównym

Mimo dobrego początku ani Danielowi Górakowi ani Pavlowi Siruckowi nie udało się awansować do drabinki głównej turnieju rozgrywanego w Ołomuńcu.

W eliminacjach do międzynarodowych Mistrzostw Czech wystartowało aż 148 zawodników, a awans do turnieju głównego mogła uzyskać jedynie 16 tenisistów. Po dwóch wygranych pojedynkach grupowych Sirucek i Górak w środę przystępowali do gier o pierwsze miejsce w swoich grupach eliminacyjnych. Góra niestety w sześciu setach uległ 2:4 Japończykowi Yuki Matsuyamie, co było równoznaczne z jego odpadnięciem z zawodów Ołomuńcu. Wartościowe zwycięstwo 4:3 nad 67 rakietą świata Adrianem Crisanem odniósł Sirucek, co pozwoliło mu awansować do baraży o awans do turnieju głównego.

W decydującym pojedynku o awansie do najlepszej 32 Czech Open popularny Siru uległ jednak 0:4 zdolnemu Portugalczykowi Joao Geraldo i podobnie jak Danielowi nie udało mu się awansować do turnieju głównego. Również w grze podwójnej ani Danielowi Górakowi w parze z Jakubem Dyjasem ani Pavlowi Siruckowi z Lubomirem Jancarikiem nie dane było awansować do głównej drabinki turniejowi. Oba deble przegrały swoje pojedynku w drugiej rundzie eliminacji.