Szymon Wiśniewski piątym Młodzikiem w Polsce

W weekend w Białymstoku rozegrane zostało III Grand Prix Polski Młodzików. W najlepszej 20 turnieju znalazło się trzech adeptów Akademii Tenisa Stołowego. Najlepszy z nich Szymon Wiśniewski zajął piąte miejsce.

W sobotnim turnieju głównym start zapewniony miało czterech Młodzików Bogorii, Szymon Wiśniewski (dzięki wysokiemu rankingowi ogólnopolskiemu) oraz Mikołaj Giereło, Tosia Zembowicz i Zosia Śliwka (dzięki zwycięskim eliminacjom wojewódzkim). W piątkowych eliminacjach blisko awansu był Krzysztof Stąporek. Krzysztof przegrał decydujący pojedynek o awansie 1:3. Sobotni turniej grupowy rozpoczął się od rywalizacji w grupach. Po trzech wygranych pojedynkach pierwsze miejsce w grupie zajął Szymon Wiśniewski. Ze swojej grupy również wyszli, na drugich miejscach Zosia oraz Mikołaj. Po trzech zaciętych przegranych spotkaniach, na czwartym miejscu w grupie znalazła się Tosia Zembowicz. Tosia w turnieju pocieszenia wygrała swój pojedynek i turniej w Białymstoku zakończyła w przedziale 49-56.

Szymon, Mikołaj oraz Zosia dzięki wyjściu z grupy awansowali do najlepszej 32 turnieju pucharowego. W nim swoją dobrą grę kontynuował Szymon Wiśniewski. Wygrał on swoje pojedynki w dwóch pierwszych rundach zawodów tracąc zaledwie jednego seta. Swoje gry w pierwszej rundzie przegrali Zosia oraz Mikołaj. Bardzo dobrze ta dwójka spisywała się w turnieju pocieszenia, dzięki kilku zwycięstwom Zosia zakończyła III Grand Prix Polski Młodzików na 14. miejscu, zaś Mikołaj na 20. Szymon w ćwierćfinale doznał pierwszej i zarazem jedynek porażki w całym turnieju. Lepszy okazał się Karol Sułkowski 3:1. Porażka jednak nie podłamała Szymka, który najpierw pokonał 3:2 numer jeden rankingu ogólnopolskiego Mateusza Zalewskiego, a w grze o piąte miejsce Michała Gawlasa. Dzięki piątemu miejsce Szymon pozostanie w czołówce rankingu ogólnopolskiego. Wielkie brawa dla całej ekipy i trenerów.