Szymon Wiśniewski szósty w III Grand Prix Polski Kadetów

You are currently viewing Szymon Wiśniewski szósty w III Grand Prix Polski Kadetów

W zakończony weekend sześciu adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego walczyło w III Grand Prix Polski rozgrywanego w Drzonkowie. Najlepiej z nich spisał się Szymon Wiśniewski, który zajął szóstą pozycję.

Jedynie Miłosz Redzimski miał zapewniony start w turnieju głównym z racji wysokiej piątej pozycji w rankingu ogólnopolskiego. Pozostała piątka walczyła w piątkowych eliminacjach, byli to: Szymon Wiśniewski, Adam Banasik, Kuba Lis, Piotr Florczak i Adam Stąporek. Awans do sobotnich zawodów głównych uzyskali Szymon oraz Adam, którzy dołączyli do Miłosza. W sobotnim turnieju grupowym do najlepszej 32 awans uzyskali Miłosz, który był pierwszy w swojej grupie oraz Szymon, który zajął drugą pozycję. Na czwartej pozycji uplasował się z kolei Adam, który w grach o miejsca od tyłu odniósł zwycięstwo i całe zawody w Drzonkowie zakończył na miejscach 49-56.

Po wejściu do czołowej 32 w kraju w I rundzie turnieju głównego zarówno Szymon i Miłosz pokonali swoich przeciwników. W drugiej rundzie obaj walczyli o awans do ćwierćfinału. Wiśniewski po bardzo zaciętej walce pokonał 4:3 w setach Szymona Sporka. Niestety swój pojedynek przegrał Miłosz, który 2:4 uległ Jakubowi Matkowskiemu. Redzimski walczył następnie w turnieju pocieszenia, w całym turnieju odniósł on pięć zwycięstw i doznał czterech porażek, co ostatecznie pozwoliło mu zająć 14. miejsce. W niedzielnym ćwierćfinale wspomniany Szymon uległ starszemu o 2 lata Patrykowi Dziubie 1:4. Następnie Szymon w grach o miejsca pokonał 3:0 Alana Kulczyckiego i uległ 0:3 Kubie Kwapisiowi. Szymon zajął bardzo wysokie szóste miejsce.