W piątek starcie z ASTS Olimpią Grudziądz

You are currently viewing W piątek starcie z ASTS Olimpią Grudziądz

Czas na ostatni mecz naszych gladiatorów w LOTTO Superlidze w 2021 roku. 17 grudnia o godzinie 18 uskrzydleni awansem do ćwierćfinału Pucharu Europy tenisiści Bogorii zmierzą się z ASTS Olimpią-Unią Grudziądz, spotkanie zostanie rozegrany w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Będzie to mecz zaległy, rozegrany w ramach 12. Kolejki LOTTO Superligi.

Aktualnie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego plasują się na wysokim trzecim miejscu w ligowej tabeli rozgrywek LOTTO Superligi. Jednak w przypadku zwycięstw w trzech ostatnich spotkaniach tego roku (w środę Bogoria zagra jeszcze na wyjeździe z Fibrain Politechniką Rzeszów), 2021 rok grodziscy gladiatorzy zakończą na pierwszym miejscu.

Do piątkowego starcia tenisiści Bogorii przystąpią prawdopodobnie w takim samym składzie jak w Portugalii, czyli Pavel Sirucek, Marek Badowski, Miłosz Redzimski oraz Sun Shiyu. Będzie to pierwszy mecz Miłosza przed własną publicznością, po zdobyciu Wicemistrzostwa Świata Kadetów. Cieszy fakt, że dobre mecze na Pucharze Europy rozegrał Pavel Sirucek, który wraca do pełni formy, po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją barku.

Piątkowi rywale z Grudziądza do tej pory zajmują 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 oczek. Główny cel Olimpii to spokojne utrzymanie i na razie udaje się go osiągnąć. Bezsprzecznym liderem zespołu jest Rosjanin Vasily Lakeev, który rozgrywa bardzo dobry sezon. Z bilansem 15 zwycięstw i 5 porażek zajmuje 3. miejsce w rankingu indywidualnym.

Organizatorzy spotkania przewidują różne niespodzianki.  Po meczu zaplanowane jest małe spotkanie świąteczne dla kibiców, zawodników i adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego.  Organizatorzy meczu zachęcają do przyjścia w świątecznych strojach, by jeszcze lepiej poczuć klimat zbliżających się świąt. Nie zabraknie również Mikołaja z prezentami.