Tosia Zembowicz i Krzysztof Stąporek Mistrzami Mazowsza Młodzików

You are currently viewing Tosia Zembowicz i Krzysztof Stąporek Mistrzami Mazowsza Młodzików

Aż trzy złote medale w sobotnich Mistrzostwach Województwa zdobyli nasi Młodzicy oraz Kadeci. Trzeci złoty medal zdobyła drużyna naszych Kadetów w składzie Miłosz Redzimski i Krzysztof Stąporek.

Antonina Zembowicz w turnieju Młodziczek (dzieci do lat 13) wygrała cztery pojedynki, w tym półfinałowe starcie ze swoją koleżanką klubową Zosią Śliwką 3:1. W finale Tosia pokonała 3:2 w setach Wiktorię Serafin. Zosia w turnieju singlowym zajęła czwarte miejsce. W turnieju eliminacyjnym miejsca 5-8 zajęła Ola Oskiera, zaś 9-12 Milena Mirecka. Świetny turniej w gronie Młodzików rozegrał Krzysztof Stąporek. Krzysztof najpierw wygrał turniej eliminacyjny zapewniając sobie awans na Mistrzostwa Polski, a następnie Krzysztof wygrał dwa kolejne pojedynki w turnieju o Mistrzostwo Mazowsza, co dało mu złoty medal. Brązowy krążek w tym samym turnieju zdobył z kolei Mikołaj Giereło. Mikołaj w półfinale turnieju uległ 1:3 właśnie Krzysiowi. Pozostali adepci Akademii Tenisa Stołowego zajęli odpowiednio miejsca: 9-12 Kamil Sadowski, 13-16 Marcin Zieliński, 17-24 Piotr Garwoła i Fabia Sprzączak. Krzysztof z Mikołajem do medali w singlu “dołożyli” również srebrne krążki w grze podwójnej.

Również w Nadarzynie w tym samym dniu odbył się Drużynowy Turniej Kadetów (dzieci do lat 15). Zwyciężyli w nim Miłosz Redzimski oraz Adam Banasik. W finale turnieju pokonali oni 3:1 drużynę UKS Return Piaseczno. Miłosz z Adamem wystąpią również w Mistrzostwach Polski w turnieju drużynowym. Do półfinału turnieju eliminacyjnego doszła druga drużyna kadetów Bogorii, w składzie Kuba Lis, Piotr Florczak oraz Adam Stąporek. W nim przegrali 0:3 zespołowi GLKS-u Nadarzyn. Gratulacje dla wszystkich uczestników sobotnich zmagań.