Miłosz Redzimski wygrywa III Grand Prix Polski Juniorów

Rewelacyjny turniej w zakończony weekend rozegrał Miłosz Redzimski. 13-letni adept Akademii Tenisa Stołowego Bogorii okazał się najlepszy w Polsce w gronie juniorów, czyli zawodników do lat 18. Oprócz Miłosza w najlepszej 32 turnieju w Luboniu znalazło się trzech zawodników Bogorii.

Miłosz chociaż powinien występować w kategorii Młodzików, w tym sezonie wygrał już turniej ogólnopolski w gronie kadetów. W weekend adept naszej Akademii osiągnął kolejny wielki sukces wygrywając zawody z zawodnikami o kilka lat starszymi. Miłosz, aby awansować do turnieju głównego musiał przechodzić przez eliminacje, a w samym turnieju głównym rozstawiony był z numerem 40. Przez cały weekend Redzimski zwyciężył aż 13 pojedynków i ani razu nie odchodził od stołu jako przegrany. W decydującym o zwycięstwie w turnieju spotkaniu Miłosz pokonał 4:1 występującego na co dzień w pierwszej lidze Jana Zandeckiego.

Niewątpliwie zwycięstwo Miłosza to bardzo duża miła niespodzianka, ale to również efekt bardzo ciężkiej pracy naszego adepta oraz jego trenerów. Bardzo dobre zawody rozegrali również pozostali nasi juniorzy i juniorki. W najlepszej 15 w kraju znalazła się Martyna Lis, która dzięki wygraniu wielu pojedynków turniej zakończyła na 14. pozycji. Na miejscach 25-32 znalazła się z kolei koleżanka klubowa Martyny Kasia Trochimiuk. W rywalizacji juniorów na miejscach 21-24 turniej ukończył Patryk Pyśk. Warto również wspomnieć o 15. miejscu Michała Gawlasa, który na co dzień trenuje w naszym klubie, on również w Luboniu walczył z przeciwnikami o cztery lata starszymi. Na eliminacjach swój udział w turnieju zakończyli Szymon Wiśniewski, Adam Stąporek i Kuba Lis. Gratulacje dla całej zawodników i grona trenerskiego.