Bogoria jedną z czołowych drużyn w Europie

Europejska Federacja Tenisa Stołowego przedstawiła ranking drużyn europejskich w których wzięte pod uwagę trzy ostatnie sezony pucharowe. Nasza drużyna znalazła się na wysokim siódmym miejscu, najwyższym z polskich drużyn.

Tak wysokie miejsce to zasługa bardzo dobrych wyników drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Redzimskiego w rozgrywkach elitarnej Ligi Mistrzów. Może jeszcze sezon 2017/2018 nie należał do najbardziej udanych, gdyż Dartom Bogoria zajęła czwarte miejsce w zmaganiach grupowych. Jednak od powrotu Panagiotisa Gionisa w dwóch ostatnich latach Bogoria docierała do najlepszej ósemki najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie.

W sezonie 2018/2019 grodziski klub stoczył zacięte pojedynki z FC Saarbrucken TT o awans do ćwierćfinału Champions League. To właśnie dzięki dwóm zwycięstwom nad niemiecką ekipą udało się zająć drugie miejsce w swojej grupie. W walce o półfinał nasz zespół uległ wówczas legendarnej Borussii Dusseldorf, jednak przyjazd do Grodziska Mazowieckiego Timo Bolla sprawił, że nasza hala sportowa przy Westfala pękała w szwach.

Sezon 2019/2020 również pozytywnie zostanie zapamiętany przez grodziskich kibiców. Bogoria już po czterech kolejkach grupowych zapewniła sobie awans do z grupy, podobnie jak rok wcześniej z drugiego miejsca. Tym razem zawodnikom trenera Redzimskiego zrewanżował się FC Saarbrucken TT. W ćwierćfinale los Bogorię połączył z UMMC Jekaterynburg i z pewnością większość kibiców pamięta jak się te spotkania zakończyły. Po zwycięstwie w Grodzisku Mazowieckim 3:1, nasz zespół uległ Rosjanom w Jekaterynburgu 1:3 i o wszystkim zadecydował bilans setów w którym to nasi przeciwnicy okazali się lepsi 19:16.

We wspomnianym zestawieniu drużyn europejskich na samym czele znajduje się rosyjski potentat Fakel Gazprom Oremburg. Tuż za nim jest Borussia Dusseldorf oraz wspomniany UMMC Jekaterynburg. Bogorię również wyprzedza FC Saarbrucken TT, GV Hennebont oraz Sporting Lizbona. Oprócz naszego zespołu w rankingu najlepszych drużyn europejskich znajduje się również Dekorglass Działdowo, który zajmuje 16. miejsce. Warto również wspomnieć, że w żeńskim rankingu na pierwszym miejscu znajduje się KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, która w zeszłym sezonie triumfowała w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. W linku poniżej znajdziecie cały ranking.

https://www.ettu.org/en/n/news/2020/may/fakel-gazprom-orenburg-and-kts-enea-siarka-tarnobrzeg-leads-the-clubs-seedings-list-/