Horror w Bydgoszczy dla Bogorii

You are currently viewing Horror w Bydgoszczy dla Bogorii

Niesamowity przebieg miało wczorajsze starcie naszej drużyny z LOTTO Polski Cukier Bydgoszcz. Po prawie trzech godzinach walki tenisiści Bogorii zwyciężyli 3:2, dopisując tym samym kolejne cenne punkty do tabeli LOTTO Superligi. A w niedzielę już domowy mecz z Energą Manekin Toruń. Początek spotkania w hali przy Westfala o godzinie 16.

Piątkowy mecz rozpoczął się doskonale dla podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego. Po dwóch grach singlowych prowadziliśmy 2:0. Kolejne świetne zawody rozgrywał młody Miłosz Redzimski. Miłosz po raz kolejny udowodnił, że czuje się bardzo dobrze w grze przeciwko zawodnikom defensywnym. Zwycięstwo nad Dongsoo Kangiem 3:1 w setach po cenny skalp w występach wychowanka Bogorii w rozgrywkach LOTTO Superligi.

Prowadzenie w spotkaniu podwyższył Marek Badowski, zwyciężając Artura Grelę 3:1. Był to trudny pojedynek dla naszego kapitana. Wszystkie sety Bany wygrywał w końcówka, zachowując w nich więcej zimnej krwi. Przy prowadzeniu 2:0 dla Bogorii gospodarzom udało się odwrócić losy rywalizacji. Najpierw leworęczny Vladislav Ursu okazał się lepszy od naszego mańkuta Shiyu Suna. Chińczyk pozostawił po sobie jednak dobre wrażenie przy stole.

Liczyliśmy, że może trzeci punkt dla Bogorii wywalczy Marek w starciu z Kangiem. Pierwszy set był jeszcze zacięty i ostatecznie zakończył się wygraną 11:8 tenisisty z Bydgoszczy. W drugim zaś jego przewaga była bardziej wyraźna i Koreańczyk doprowadził do remisu w całym meczu. O losach zwycięstwa miała zadecydować gra deblowa. Już trzeci raz w tym sezonie nasi zawodnicy grają ostatniego debla i po raz trzeci grali w innym ustawieniu personalnym. We wszystkich trzech deblach zawsze grał jednak Miłosz Redzimski, który dobrze czuje się w grach podwójnych. Miłosz w duecie z Sunem świetnie radzili sobie z silnym deblem Ursu/Grela. Po dwóch zaciętych setach mieliśmy wynik 1:1. Kolejne cztery świetne akcje dały im wygraną 12:10 w tym secie i 2:1 w całym meczu.

Dzięki wygranej w całym meczu nasi gladiatorzy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli LOTTO Superligi. Po siedmiu rozegranych spotkaniach mają 17 punktów tyle samo co druga w tabeli Energa Manekin Toruń. To właśnie te dwie drużyny zmierzą się ze sobą przy Westfala już w niedzielę o godzinie 16. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do kibicowania.

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Kang Dongsoo – Miłosz Redzimski 1:3 (8:11, 11:7, 7:11, 4:11)
Artur Grela – Marek Badowski 1:3 (11:13, 9:11, 11:3, 8:11)
Vladislav Ursu – Shiyu Sun 3:1 (5:11, 11:5, 11:8, 11:4)
Kang Dongsoo – Marek Badowski 2:0 (11:8, 11:6)
Artur Grela/Vladislav Ursu – Shiyu Sun/Miłosz Redzimski 1:2 (11:9, 6:11, 10:12)