Dariusz Szumacher: Dobry prognostyk na przyszłość

You are currently viewing Dariusz Szumacher: Dobry prognostyk na przyszłość

Nasi zawodnicy w turnieju Ligi Mistrzów rozgrywanym w Dusseldorfie dotarli do ćwierćfinału.- Czuję lekki niedosyt pod względem wynikowym, ale gra pozwala mieć nadzieję, że w przyszłości zaczniemy odnosić większe sukcesy w Champions League – mówi Dariusz Szumacher, prezes grodziskiego klubu.

Tenisiści Bogorii  w ćwierćfinale ulegli rosyjskiemu UMMC Jekaterynburg 1:3 i pożegnali się we wtorek z turniejem Ligi Mistrzów. Wcześniej, bo w fazie grupowej, aktualni Drużynowi Wicemistrzowie Polski pokonali Irun Leka Enea (Hiszpania) 3:0 i Post SV Mühlhausen 1951 e.V. (Niemcy) 3:2 oraz ulegli Fakelowi Gazprom Orenburg (Rosja) 1:3.

Tegoroczny awans do ćwierćfinału ma inny wymiar niż nasze wcześniejsze występy na tym etapie Ligi Mistrzów. Do Dusseldorfu przyjechaliśmy bez Panagiotisa Gionisa, a szansę występu w tak poważnej imprezie dostał Miłosz Redzimski. Nie byliśmy faworytami, szczególnie w pojedynku z zespołem z Mühlhausen, więc należy się cieszyć z osiągniętego wyniku w Dusseldorfie – dodaje prezes naszego klubu oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W turnieju Champions League szczególnie dobrze zaprezentował się w szeregach Dartomu Bogorii Marek Badowski. Jeden z liderów reprezentacji Polski w Dusseldorfie pokonał m.in. Vladimira Samsonova czy Daniela Habesohna.  Cała trójką zawodników, jak i sztab szkoleniowy, w czasie pandemii nie siedzieli z założonymi rękami, tylko ciężko pracowali. Forma zaprezentowana w Dusseldorfie to dobry prognostyk na przyszłość – opowiada sternik naszego klubu.

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki po raz trzeci z rzędu awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Przed rokiem zespół Tomasza Redzimskiego w 1/4 finału przegrał także z rosyjskim TTSC UMMC Jekaterynburg, a w sezonie 2018/2019 drużynę z Mazowsza w ćwierćfinale wyeliminowała Borussia Dusseldorf.