Sezon zasadniczy w liczbach

You are currently viewing Sezon zasadniczy w liczbach

Punktualnie o godzinie 18 nasi tenisiści rozpoczną zmagania w półfinale play-off. Po wygraniu rundy zasadniczej naszym przeciwnikiem w walce o finał będzie AZS AWFIS Balta Gdańsk. Przed rozpoczęciem rywalizacji wracamy jeszcze do fazy zasadniczej i najważniejszych momentów i liczb Dartom Bogorii w LOTTO Superlidze. Zobaczcie nasze subiektywne zestawienie I części sezonu w liczbach.

13- tyle zwycięstw z rzędu udało się odnieść podopiecznym trenera Tomka Redzimskiego w I części sezonu. Niesamowita seria Bogorii trwała od 5. kolejki do końca sezonu zasadniczego. Jest to najdłuższa seria wygranych gier od kilku lat, a być może i najdłuższa w historii całego klubu. Na ten imponujący wynik złożyła się świetna dyspozycja wszystkich podstawowych zawodników. W czasie tej serii pokonaliśmy naszych najgroźniejszych rywali Dekorglass Działdowo, Sokołów S.A. Jarosław oraz dwukrotnie naszego dzisiejszego przeciwnik z Gdańska.

6– tylu zawodników wystąpiło w barwach Bogorii w tym sezonie LOTTO Superligi. Do podstawowego składu należeli Panagiotis Gionis, Marek Badowski, Pavel Sirucek, Miłosz Redzimski. W ostatnim meczu przeciwko LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz w rozgrywkach LOTTO Superligi zadebiutowali Patryk Pyśk i Michał Gawlas. Debiut mogli zaliczyć do udanych. Obaj pokazali się z dobrej strony, a Michał pokonał jednego z czołowych zawodników Superligi Slavę Burova.

1– to liczba porażek jaką w sezonie zasadniczym odnieśli tenisiści Bogorii. W tak mocnej lidze jaką jest LOTTO Superliga bilans 16 zwycięstw i 1 porażki robi wrażenie. Tylko UKS Dojlidy znalazły sposób na Bogorię zwyciężając 3:1. W rewanżowym meczu zawodnicy Tomasza Redzimskiego zwyciężyli 3:0, nie tracąc nawet seta.

4– Tylu naszych zawodników odniosło przynajmniej 10 zwycięstw indywidualnych w tym sezonie. Cały nasz podstawowy skład wygrał co najmniej 10 singli. Najwięcej wygrał ich Pavel, który skończył sezon zasadniczy z bilansem 13-4. Po 11 zwycięstw odnieśli solidarnie Panos, Marek i Miłosz. Szczególnie świetna gra Miłosza napawa optymizmem. 14-letni syn trenera Tomka w tym sezonie stał się niezwykle ważnym ogniwem pierwszej drużyny.

46– z taką liczbą punktów rundę zasadniczą zakończyli nasi gladiatorzy. Spośród 16 wygranych spotkań, aż 14 kończyło się zwycięstwem za 3 punkty. W tabeli Dartom Bogoria aż o 6 punktów wyprzedziła Dekorglass oraz o 8 Sokołów S.A. Jarosław. Co ciekawe nasz półfinałowy rywal z Gdańska w sezonie regularnym wywalczył jedynie 27 punktów.