Miłosz Redzimski Mistrzem Europy w mikście

You are currently viewing Miłosz Redzimski Mistrzem Europy w mikście

W niedzielę późnym wieczorem Miłosz Redzimski wywalczył wraz z Wiktorią Wróbel tytuł Mistrzostw Europy Kadetów. Dla młodego zawodnika Bogorii to już drugi złoty medal w Varazdin. Wcześniej wraz z juniorami okazali się najlepsi w turnieju drużynowym.

W finałowym spotkaniu nasi reprezentanci pokonali czesko-ukraiński duet: Martin Sip/Veronika Matiunina 3:0 (11:5, 11:5, 11:9). We wcześniejszych spotkaniach Redzimski i Wróbel ograli również Lleytona Ullmanna i Annett Kaufmann (Niemcy), Iuliana Chiritę i Biancę Mei Rosu (Rumunia), Alekseia Samokhina i Ekaterinę Ivanovą (Rosja), Mihę Podobnika i Sarę Tokic (Słowenia) oraz Balazsa Vorosa i Norę Tanacs (Węgry).

Nasz młody tenisista stołowy jest już również pewny medalu w grze deblowej kadetów. Wraz z Alanem Kulczyckim zapewnili sobie miejsce w półfinale pokonując w ćwierćfinale 3:0 w setach  (11:5, 11:7, 11:5) Martina Sipa/Stepana Brhela (Czechy). Wcześniej Redzimski z Kulczyckim uporali się z Horią Stefanem Ursutem i Lucą Opreą (Rumunia) 3:2 (9:11, 15:13, 7:11, 16:14, 13:11). W poniedziałek o godzinie 10:30 zmierzą się oni z Felixem Lebrunem i Flavienem Cotonem (Francja) w meczu, którego stawką będzie udział w wielkim finale turnieju w Varazdinie.

Urodzony w 2006 roku wychowanek Bogorii ma szansę na wywalczenie w Chorwacji czterech medali, gdyż w turnieju singlowym jest na etapie ćwierćfinału. Miłosz jako jedyny z reprezentantów Polski awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Europy U15 w grze pojedynczej. Do tej pory aktualny Mistrz Polski juniorów w singlu w turnieju singla stracił jedynie dwa sety. O godzinie 13.45 powalczy  o awans do strefy medalowej w singlu. Jego przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie Nikon Shutov (Białoruś). Niewątpliwie Miłosz ednym z bohaterów i najlepszych zawodników Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w Varazdin.

Świetny turniej w Varazdin rozegrała również nasza druga zawodniczka Zosia Śliwka. Zosia debiutująca w Mistrzostwach Europy po wywalczeniu brązowego krążka w turnieju drużynowym, w grze indywidualnej i deblowej dotarła do 1/8 finału. Wiele wygranych gier i awans do najlepszej “16” w Europie w dwóch konkurencjach do świetny rezultat. Co więcej Zosia, dopiero w tym roku zaczęła kategorię kadetek i również w następnym roku będzie mogła brać udział w tej imprezie.

Zosia bardzo gratulujemy udanego startu, Miłosz dziś wszyscy fani Bogorii mocno trzymają za Ciebie kciuki. Transmisja na żywo z dzisiejszych gier Miłosz dostępna jest pod poniższym linkiem:

https://www.ettu.tv/en-int/page/home-ettu