Dobry początek turnieju Ligi Mistrzów

You are currently viewing Dobry początek turnieju Ligi Mistrzów

Od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w grupie „D” Ligi Mistrzów tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Nasi gladiatorzy w premierowym spotkaniu turnieju rozgrywanego w Grodzisku Mazowieckim pokonali czeski SF SKK El Nino Praga 3:1. W drugim meczu grupowym Fakel Gazprom Orenburg pokonał 3:2 TTC Neu-Ulm.

Drużynę prowadzoną przez trenera Tomasza Redzimskiego do zwycięstwa poprowadził Grek Panagiotis Gionis, który w piątkowy wieczór pokonał najpierw 3:0 w setach Frantiska Onderkę, a następnie 3:2 Jiriego Vrablika. Szczególnie istotne było zwycięstwo nad byłym tenisistą Dekorglassu Działdowo. Vrablik w piątkowy wieczór rozgrywał bardzo dobre pojedynki. Na szczęście Panos w ważnych momentach nigdy nie zawodzi i im ważniejszy moment meczu, tym Grek rozgrywa lepsze akcje.

Wcześniej doświadczony Vrablik w grze otwarcia pokonał 3:2 w setach Chuang Chih-Yuana. Bardzo ważny punkt wywalczył nasz kapitan Marek Badowski. Przy wyniku 1:1 w całym meczu popularny Bany wygrał 3:2 w setach z leworęcznym Jakubem Zelinką. Marek wytrzymał ciśnienie, bo z prowadzenia 2:0 w setach zrobiło się 2:2. Piąty set w turnieju Ligi Mistrzów rozgrywany jest do sześciu punktów. Na szczęście dla kibiców Bogorii kapitan świetnie rozegrał skróconego piątego seta zwyciężając w nim 6:2.  We wcześniejszym meczu naszej grupy faworyt turnieju z Orenburga bardzo męczył się z zespołem z Ulm, wygrywając 3:2. Co ciekawe dwa pojedynki singlowe przegrał lider Fakela Lin Jun-Yu. Lepsi od Tajwańczyka okazali się Lev Katsman i Ioannis Sgouropoulos.

A dziś już druga kolejka spotkań grodziskiego turnieju. O godzinie 13 tenisiści Bogorii zmierzą się właśnie z Fakel Gazprom Orenburg. Bardzo liczymy na wasz doping i wsparcie. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja TVP Sport. Bardzo się cieszymy, że tenis stołowy zagości w otwartej telewizji, co jest doskonałą promocją tenisa stołowego, naszego klubu oraz miasta.

SF SKK El Nino Praga – KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Jiri VRABLIK – Chih-Yuan CHUANG 3:2 (11:6, 10:12, 6:11, 11:5, 6:2)
Frantisek ONDERKA – Panagiotis GIONIS 0:3 (9:11, 5:11, 6:11)
Jakub ZELINKA – Marek BADOWSKI 2:3 (9:11, 4:11, 11:9, 11:7, 2:6)
Jiri VRABLIK – Panagiotis GIONIS 2:3 (8:11, 11:4, 3:11, 11:6, 3:6)