Znamy termin spotkań z Roskilde

You are currently viewing Znamy termin spotkań z Roskilde

Ćwierćfinałowe spotkania Pucharu Europy zostaną rozegrane w połowie stycznia. Pierwszy mecz z Roskilde BTK61 zostało zaplanowane na 13 stycznia o godzinie 18 w Danii. Rewanż w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a odbędzie się 21 stycznia (czwartek) o godzinie 19.

Przypomnijmy, że podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego uzyskali awans do 1/4 finału wygrywając turniej grupowy w Vila Nova de Gaia. W pokonanym polu tenisiści Bogorii zostawili czołowe zespoły z Czech oraz Austrii. W losowaniu grodziszczanie trafili na najbardziej utytułowany zespół z Danii.

W swoich szeregach ekipa Roskilde ma bardzo utytułowanych zawodników. Liderem zespołu jest Micheal Maze, który w swoim dorobku ma m.in. medal Mistrzostw Świata w singlu oraz Igrzysk Olimpijskich w grze podwójnej. Ważną postacią jest również doświadczony Szwed Jens Lundqvist. Oprócz wspomnianej dwójki w Roskilde występuje Mikkel Hindersson. Co ciekawe średnia wieku czterech zawodników Roskilde BTK61 wynosi 41,5 roku.

Kilka tygodni temu duński klub uległ Mistrzowi Polski Dekorglassowi Działdowo 0:3 w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. W poszczególnych pojedynkach Jens Lundqvist przegrał z Jakubem Dyjasem 0:3, Michael Maze z Trulsem Moregardem 0:3 i Mikkel Hindersson z Taimu Arinobu 2:3.

W ostatnich dniach Roskilde, podobnie jak Dartom Bogoria, grał w grupie Pucharu Europy ETTU i uzyskało awans do ćwierćfinału. Duńczycy pokonali austriacki Linz 3:1 (Lundquist – Juhasz 3:0, Maze – Taehyun 2:3, Bentsen – Promberger 3:0, Lundquist – Taehyun 3:0) i czeski El Nino Praga 3:2 (Lundquist – Zelinka 3:0, Maze – Vrablik 3:1, Hindersson – Onderka 1:3, Lundquist – Vrablik 0:3, Maze – Zelinka 3:0) i przegrali z włoskim Apuania Carrara 0:3.

Już teraz zachęcamy do zapisania sobie terminu rywalizacji z Roskilde i bycie 21 stycznia razem z naszymi gladiatorami.