Trzy mecze Bogorii w weekend

You are currently viewing Trzy mecze Bogorii w weekend

Od mocnego akcentu nowy rok rozpoczną zespoły Bogorii w Ekstraklasie Kobiet oraz LOTTO Superlidze. Panie zagrają swoje spotkania w piątek i niedzielę, panowie z kolei podejmą w niedzielę o godzinie 16 LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Pod koniec grudnia, grodziskie drużyny rozgrywały jeszcze mecze w I rundzie najwyższych klas rozgrywkowych. Po bardzo krótkiej przerwie muszą rozpocząć zmagania w II rundzie. Głównym celem u żeńskiej drużyny Bogorii będzie utrzymanie w Ekstraklasie. Tenisiści prowadzeni przez trenera Tomka Redzimskiego spróbują z kolei powalczyć o ósmy tytuł mistrzowski.

Oba zespoły pierwszy krok w osiągnięciu swoich celów spróbują zrobić już w weekend. Nasze tenisistki najpierw w piątek zagrają o godzinie 18 w derbach Mazowsza z MUKS Start Nadarzyn, a w niedzielę o 11.30 przeciwko MKS Skarbek Tarnowskie Góry. Nasze przeciwniczki znajdują się w ligowej tabeli za naszym zespołem i na pewno kibice liczą w tych potyczkach na powiększenie dorobku punktowego. Na chwilę obecną nasze dziewczyny mają 11 oczek, co daje im 6. miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Po niedzielnym starciu z zespołem z Tarnowskich Gór, do stołu podejdą panowie. Będzie to od razu mecz na szczycie LOTTO Superligi. Po rundzie podopieczni trenera Tomka przewodzą ligowej tabeli (31 punktów). 29 punktów na swoim koncie ma LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, co przełożyło się na drugie miejsce na półmetku rozgrywek LOTTO Superligi. Pojedynek zapowiada się niezwykle interesująco. Pierwszy mecz w Bydgoszczy Bogoria wygrała 3:2, a decydującego debla po obronie piłek meczowych wygrała grodziska para Miłosz Redzimski/Sun Shiyu. Bydgoszczanie z pewnością będą żądni rewanżu za tamto starcie i postawią wysoko poprzeczkę grodziskim tenisistom.

Zapowiadają się naprawdę ciekawe mecze w Hali Sportowej przy ulicy Westfala 3a. Warto być zarówno w piątek i niedzielę z Bogorią by przeżywać wspólnie tenisowe emocje.