Zosia Śliwka i Michał Gawlas z awansem na Mistrzostwa Polski Seniorów

You are currently viewing Zosia Śliwka i Michał Gawlas z awansem na Mistrzostwa Polski Seniorów

Wczoraj w Nadarzynie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Kategorii Seniorów. Turniej był również eliminacjami do zbliżających się Mistrzostw Kraju, które w najbliższy weekend zostaną rozegrane w Częstochowie. Dzięki zwycięstwu w zawodach awans wywalczyli Zosia oraz Michał.

Tym samym od czwartku w Częstochowie w 90. Indywidualnych Mistrzostwach Polski zagra piątka zawodników Bogorii. Oprócz Gawlasa i Śliwki, będą to Miłosz Redzimski, Marek Badowski i Martyna Lis. Miłosz z Zosią, którzy znajdują się w kadrze narodowej będą jednymi z najmłodszych uczestników Mistrzostw Polski. Zosia w Nadarzynie awans wywalczyła w naprawdę dużym stylu. Wygrała wszystkie pięć pojedynków, tracąc w nich zaledwie jednego seta w decydującym o awansie pojedynku z Zuzią Pawelec. Do tego Zosia dołożyła brązowy medal Mistrzostw Mazowsza w grze podwójnej wraz ze swoją koleżanką klubową Mileną Mirecką. W turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski zagrały również trzy inne tenisistki Bogorii. Kasia Trochimiuk zajęła miejsca w przedziale 5-8, Julia Więckowska 9-12, zaś Milena 17-24.

Niedzielny turniej do bardzo udanych może zaliczyć Michał Gawlas. Piórkowiec Bogorii wywalczył dwa złote krążki Mistrzostw Województwa. Pierwszy w singlu zdobył po bratobójczym starciu w finale ze swoim kolegą Kubą Stecyszynem. Obaj nasi zawodnicy do finału dotarli pewnie zwyciężając swoje gry singlowe. W grze o awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski zaprezentowali tenis stołowy na wysokim poziomie. Po bardzo zaciętej grze Michał zwyciężył 3:2 i 11:9 w piątym decydującym secie. W tym samym turnieju na pozycjach 9-12 uplasował się Jacek Mitas, zaś 25-32 Krzysztof Stąporek.

Michał z Kubą okazali się również bezkonkurencyjni w grze podwójnej. Co ciekawe w finale pokonali oni Jacka oraz zawodnika Broni Radom Mateusza Ufnala. Wyniki turnieju w Nadarzynie można znaleźć pod poniższym linkiem: