Nasi z powołaniami do kadry Polski

Sierpień oraz początek września to bardzo pracowity czas dla młodych zawodników Bogorii. Część z nich będzie brało udział w letnich obozach reprezentacji, a część w turniejach międzynarodowych.

Coraz bliżej są Mistrzostwa Europy Seniorów w których wystąpi Miłosz Redzimski. Niedawno został rozegrany mecz towarzyski między kadrami Polski i Czech. Miłosz pokazał się w nich ze świetnej strony pokonując Pavla Sirucka oraz Lubomira Jancarika, obaj to zawodnicy ze światowej setki rankingu ITTF.

W akcjach letnich reprezentacji udział wezmę również Michał Gawlas oraz Aleks Pakuła. Obaj dostali powołania do kadry Polski Juniorów. Michał od paru sezonów znajduje się w czołówce polskich juniorów, Aleks zaś rozpoczyna kategorie kadetów. Na swoim koncie młodszy Aleks ma już sukcesy międzynarodowe. Pod koniec czerwca w Czarnogórze sięgnął po dwa brązowe medale Mistrzostw Europy. Pierwszy obóz chłopaki zaczynają już za tydzień w Bydgoszczy, po jego zakończeniu przeniosą się do Cetniewa, gdzie będą szlifować formę w Centralnym Ośrodku Szkolenia.

Nie tylko obozami będą żyć w najbliższych tygodniach nasi czołowi zawodnicy. Za tydzień debiut na arenie międzynarodowej zaliczy Adam Smoter. Wystąpi on w bardzo silnie obsadzonych zawodach WTT w szwedzkim Helsinborgu. Na południu Szwecji leworęczny Adam wystąpi w kategorii do lat 15 oraz 17. Parę dni wcześniej nasz zawodnik zagra w Dusseldorfie w międzynarodowych zawodach Andro Kids. Powołania na turnieje międzynarodowe otrzymała również Zosia Śliwka. Zosia pod koniec sierpnia poleci do Macedonii Północnej walczyć o kolejne punkty do rankingu światowego. Zosia z bardzo dobrej strony pokazała się w Mistrzostwach Europy, gdzie w drużynie wraz z koleżankami stanęła na drugim stopniu podium, zaś w grze podwójnej dotarła do ćwierćfinału.