Dekorglass lepszy od Bogorii w Pucharze Europy

You are currently viewing Dekorglass lepszy od Bogorii w Pucharze Europy

Rewanżowy mecz półfinału Pucharu Europy zakończył się zwycięstwem gości z Działdowa w stosunku 3:0. Pierwszy mecz w Działdowie również wygrał Dekorglass i to ten zespół awansował do finału europejskich pucharów. Ich rywalem w finale będzie francuska drużyna G.V. Hennebont.

W środowy wieczór hala sportowa przy ulicy Westfala 3a wypełniła się po brzegi. Mimo porażki w pierwszym meczu grodziscy kibice liczyli na rewanż i odwrócenie losów półfinałowej rywalizacji. Bogoria aby myśleć o dogrywce musiała zwyciężyć za trzy punkty, w stosunku 3:0 lub 3:1. Niestety już początek meczu nie ułożył się po myśli zawodników trenera Tomasza Redzimskiego. Miłosz na początku mierzył się z Jonathanem Grothem. W ostatniej ich grze Miłosz wyraźnie przegrał 0:3 (w meczu reprezentacji). Tym razem wychowanek Bogorii wysoko postawił poprzeczkę leworęcznemu Duńczykowi. Po dwóch przegranych setach, wygrał trzeciego. Czwarty rozgrywał się na przewagi, którą niestety gracz Dekorglassu wygrał 12:10.

W drugim singlu Marek Badowski po raz trzeci na przestrzeni dwóch tygodni zmierzył się z Jakubem Dyjasem. Kapitan działdowian świetnie prezentował się w środę w hali przy ulicy Westfala 3a. Praktycznie w żadnym z setów nie dał większych szans Markowi. Jego zwycięstwo 3:0 w setach przesądziło już po dwóch singlach, że to Dekorglass awansuje do finału Pucharu Europy. W trzeciej grze Kai Konishi przypieczętował również zwycięstwo swojej drużyny w całym meczu. Grający uchwytem piórkowym Japończyk wygrał 3:1 w setach z naszym Panagiotisem Gionisem.

Półfinał Pucharu Europy to kolejny sukces drużyny Dartom Bogorii na arenie międzynarodowej. Warto pamiętać również, że w tym sezonie nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzów, a to oznacza, że znaleźli się także w najlepszej ósemce tych rozgrywek. Teraz podopieczni trenera Redzimskiego skupią się na grze w LOTTO Superlidze. Już w najbliższą niedzielę o godzinie 16 zagrają we własnej hali przeciwko zespołowi Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo 0:3
Miłosz Redzimski – Jonathan Groth 1:3 (3:11, 8:11, 11:9, 10:12)
Marek Badowski – Jakub Dyjas 0:3 (4:11, 6:11, 5:11)
Panagiotis Gionis – Kaii Konishi 1:3 (11:9, 6:11, 5:11, 6:11)