Panos poprowadził Bogorię do zwycięstwa nad Petralaną

You are currently viewing Panos poprowadził Bogorię do zwycięstwa nad Petralaną

Na bardzo wysokim poziomie stało wtorkowe starcie Dartom Bogorii z Petralaną Polonią Bytom. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zwyciężyli po blisko 3 godzinach 3:1 i dopisali kolejne 3 punkty do tabeli LOTTO Superligi.

Świetny mecz zagrał grecki defensor Dartom Bogorii. W grze otwarcia pokonał po bardzo zaciętym boju Patryka Zatówkę. Wychowanek Bogorii postawił Gionisowi bardzo wysoko poprzeczkę. Widzieliśmy wiele przedłużonych akcji, które kończył się wygraną raz jednego, raz drugiego zawodnika. O losach wygranej zadecydował piąty skrócony, którego Panos wygrał 6:3. Prowadzenie podwyższył niepokonany w tym sezonie w LOTTO Superlidze Miłosz Redzimski. Miłosz tylko w pierwszym przegranym secie miał problem z grą leworęcznego Szweda Victora Brodda. Potem tenisista Bogorii z seta na set wskakiwał na coraz wyższe obroty, co pozwoliło mu zwyciężyć 3:1 w setach.

Bardzo blisko wygranej nad Patrykiem Chojnowskim był Jin Takuya. Japończyk prowadził już 2:0 w setach, a także 2:1 i 6:3 w czwartej partii. W następnej akcji Jin zepsuł serw, a Chojnowski wygrał wszystkie piłki do końca seta. W decydującym piątym również był górą 6:4 i dał swojej drużynie szansę na korzystny wynik w całym meczu. Nadzieje Polonii Bytom o dobrym rezultacie rozwiał jednak Panos. Podobnie jak Miłosz tylko w pierwszym secie musiał uznać wyższość zawodnika gości. W trzech kolejny triumfował odpowiednio 11:6, 11:5 i 11:3 przypieczętowując wygraną w całym meczu.

Dzięki wygranej gracze Dartom Bogorii umocnili się na czele ligowej tabeli, mając aktualnie w swoim dorobku 18 punktów. Kolejny mecz podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego rozegrają na wyjeździe 17 listopada przeciwko Balcie AZS AWFIS Gdańsk.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Petralana TTS Polonia Bytom 3:1
Panagiotis Gionis – Patryk Zatówka 3:2 (11:7, 7:11, 11:9, 10:12, 6:3)
Miłosz Redzimski – Viktor Brodd 3:1 (11:9, 5:11, 11:5, 11:6)
Takuya Jin – Patryk Chojnowski 2:3 (12:10, 11:5, 6:11, 6:11, 4:6)
Panagiotis Gionis – Viktor Brodd 3:1 (7:11, 11:6, 11:5, 11:3)