IE: Górak – Fegerl 3:4

Daniel Górak doznał minimalnej porażki z Austriakiem Stefanem Fegerlem 3:4 w 1/16 finału gry pojedynczej Igrzysk Europejskich w Baku.

Reprezentant Polski prowadził z Fegerlem już 3:1 w setach. Od tej pory rywal wygrał jednak trzy następne sety, w których nasz tenisista stołowy zdobył tylko 14 punktów. Jeszcze w szóstym secie Daniel prowadził 6:4 i był o pięć punktów od awansu do najlepszej "16". Swoją szansę miał również w drugiej partii, w której prowadził 6:2, by ulec 8:11.

To była druga konfrontacja reprezentanta Polski ze sklasyfikowanym na 50. miejscu w rankingu światowym Stefanem Fegerlem. W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów w Grodzisku Mazowieckim gracz Bogorii przegrał 2:3, choć prowadził 2:1.

W 1/32 finału IE mistrz Polski pokonał Fina Benedeka Olaha 4:2. W 1/16 finału odpadł także Wang Zeng Yi, który przegrał z Francuzem Adrienem Mattenet 3:4.

W turnieju drużynowym Polacy zajęli miejsce 5-8.

1/32 finału gry pojedynczej:
Daniel Górak – Benedek Olah (Finladnia) 4:2 (11:7, 11:8, 9:11, 11:9, 10:12, 16:14)

1/16 finału:
Daniel Górak – Stefan Fegerl (Austria, 12) 3:4 (11:8, 8:11, 11:8, 11:7, 4:11, 7:11, 3:11)