LM:Horror w Ostrovie. Minimalna porażka Bogorii.

Po bardzo dramatycznym spotkaniu Dartom Bogoria uległa 3:2 w ramach II. kolejki Ligi Mistrzów drużynie Sten Ostrov Havlickuv Brod.

Każda z niedzielnych gier była niesamowicie wyrównana, o czym świadczyć może fakt, że cztery spośród pięciu pojedynków kończyły się w piątym secie. W pierwszej grze spotkali się, lider gospodarzy Matsaka Morizono i Daniel Górak. Mimo porażki w dwóch pierwszych setach Daniela, był on wstanie powrócić do pojedynku wygyrwając dwie kolejne partie. Jednak piąty set od początku potoczył się po myśli Japończyka, który decydującą partię wygrał do 3. W następnej grze będący ostatnio w rewelacyjnej formie Oh Sang Eun pokonał dosyć pewnie Pavela Sirucka 3:1.

Na pozycji numer trzy w naszym zespole trener Redzimski zdecydował się ustawić Pawła Fertikowskiego, który zmierzył się z Tomasem Treglerem. Mimo prowadzenia 2:1 w setach Pawłowi nie udało się przechylić tego spotkania na swoją korzyść i ostatecznie przegrał on 3:2, dzięki czemu Czesi po raz kolejny wyszli na prowadzenie w meczu. W pojedynku "najmocniejszych rakiet" swoich drużyn po niewzykle zaciętym pojedynku zwyciężył Oh, który naprawdę wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności pokonując Morizono 3:2. To szósta z rzędu singlowa wygrana Koreańczyka w tym tygodniu.

W decydującej o losach całego meczu grze spotkali się Daniel Górak i Pavel Sirucek. Daniel bardzo dobrze rozpoczął rywalizację wygyrwając pierwszego seta do 7. Gdy nasz zawodnik po grze na przewagi wygrał drugiego steta do 14 wydawało się, że zwycięstwo w tym spotkaniu jest już na wyciągnięcie ręki. Nic bardziej mylnego Sirucek zwyciężył w dwóch następnych setach i o losach całego spotkania miała zadecydować ostatnia piąta partia. W niej przewagę od początku zdobył zawodnik gospodarzy, Górakowi udało się jeszcze obronić dwie piłki meczowe i doprowadzić do stanu 10:10. Niestety więcej krwi w końcówce zachował Sirucek i to on zwyciężył ostatecznie 13:11 zapewniając gospodarzom zwycięstwo w całym meczu 3:2.

Sten Ostrov Havlickuv Brod-Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2

Matsaka Morizono-Daniel Górak 3:2

Pavel Sirucek- Oh Sang Eun 1:3

Tomas Tregler-Paweł Fertikowski 3:2

Matsaka Morizono-Oh Sang Eun 2:3

Pavel Sirucek-Daniel Górak 3:2