Miłosz Redzimski trzeci w I Grand Prix Polski Kadetów

W miniony weekend w Krakowie rozegrane zostało I Grand Prix Polski Kadetów. Brązowy medal wywalczył w nich adept naszej Akademii Miłosz Redzimski.

Kategoria Kadetów rozgrywany jest dla dzieci do lat 14. Miłosz mimo, że ma dopiero lat 12 to w Krakowie nie miał większych problemów by pokonywać wielu starszych przeciwników. W drodze do półfinału syn trenera naszej pierwszej drużyny najpierw wygrał swoją czteroosobową grupę bez straty seta, a następnie odniósł trzy zwycięstwa w turnieju głównym Dwa z nich wygrał w stosunku 4:0, zaś w ćwierćfinale z Szymonem Sporkiem Redzimski zwyciężył 4:1 w setach. Miłosza dopiero we wspomnianym półfinale zatrzymał rok starszy Mateusz Zalewski, który później zwyciężył w całych zawodach. Miłosz przegrał ten pojedynek 2:4, chociaż w pewnym momencie prowadził już 2:1 oraz 8:5 w czwartym secie.

Na wysokim 19. miejscu turniej zakończył Szymon Wiśniewski. W całym turnieju Szymek wygrał pięć spotkań i doznał trzech porażek. Szymon również w Krakowie rywalizował z przeciwnikami rok starszymi. Piątkowego turnieju eliminacyjnego nie przebrnęli Jacek Mitas, a także Mikołaj Giereło.