Świetny debiut Miłosza Redzimskiego przed własną publicznością

You are currently viewing Świetny debiut Miłosza Redzimskiego przed własną publicznością

Już pierwsze spotkanie Bogorii w 2020 roku dostarczyło kibicom wielu emocji. Po czterech pojedynkach singlowych nasz zespół zwyciężył 3:1 Poltarex Pogoń Lębork. Po raz pierwszy przed grodziską publicznością zaprezentował się Miłosz Redzimski, który pokonał 3:1 w setach Adama Dosza.

13-letni wychowanek Akademii Tenisa Stołowego Bogorii był bez wątpienia bohaterem czwartkowej rywalizacji z zespołem z Lęborka. Co prawda w zeszłym sezonie Miłosz zadebiutował już w rozgrywkach LOTTO Superligi, ale zawsze były to spotkania wyjazdowe. Dziś miał okazję zaprezentować się przed naszymi kibicami po raz pierwszy w swojej krótkiej karierze.

Syn trenera Tomka miał bardzo wymagającego przeciwnika jakim niewątpliwie jest Adam Dosz. Leworęczny zawodnik pod koniec zeszłego roku zwyciężył w II Grand Prix Polski Seniorów. Młody Redzimski świetnie otworzył spotkanie od wygranej w dwóch pierwszych setach. Z akcji na akcję Miłosz napędzany grodziskim dopingiem prezentował się coraz lepiej. Rywalowi dużo problemów sprawiał bardzo trudny i zmienny serwis wychowanka Bogorii. W trzecim secie Miłosz prowadził 5:2, jednak Dosz po czasie zaczął grać lepiej i wygrał tą partię. W czwartej partii zawodnik Bogorii wytrzymał już presję i ku uciesze grodziskiej publiczności zwyciężył 3:1 w całym meczu.

Oprócz Miłosza ważne punkty dla Bogorii wywalczyli Marek Badowski oraz Panagiotis Gionis. Pierwszy z nich pokonał przy prowadzeniu 2:1 w całej rywalizacji Adama Dosza, Panos zaś z kolei bez większych problemów okazał się lepszy 3:0 w setach od Marka Prądzińskiego. Jedyny punkt dla gości wywalczył Bogusław Koszyk, który w inaugurującym singlu pokonał po bardzo zaciętej grze Banego 3:2 w setach.

Dzięki dzisiejszej wygranej Bogoria utrzymała się na szczycie tabeli LOTTO Superligi, z dorobkiem 32 punktów w ligowej tabeli. Tyle samo punktów ma Dekorglass Działdowo oraz trzeci w tabeli zespół PKS Kolping Frac Jarosław. To właśnie w sobotę w Działdowie dojdzie do hitu LOTTO Superligi. W nim Bogoria zmierzy się z miejscowym Dekorglassem punktualnie o godzinie 16. A wielkie emocje wrócą do Grodziska Mazowieckiego już w piątek 17 stycznia, kiedy to o godzinie 18.30 Bogoria podejmie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów UMMC Jekaterynburg. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- Poltarex Pogoń Lębork 3:1

Marek Badowski- Bogusław Koszyk 2:3

Miłosz Redzimski- Adam Dosz 3:1

Panagiotis Gionis- Marek Prądziński 3:0

Marek Badowski- Adam Dosz 2:0