Nasi Żacy najlepsi na Mazowszu

Złote medale Zosi Śliwki i Dawida Budzicha oraz brązowe Tosi Zembowicz i Krzysztofa Stąporka to dorobek naszych Żaków w trakcie Mistrzostw Województwa w tej kategorii wiekowej.

W Mistrzostwach rozgrywanych w Warszawie wystartowało aż 9 adeptów Akademii Tenisa Stołowego Bogorii. W hali na Targówku najpierw rozgrywany był turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski. Z racji wysokich pozycji w rankingu ogólnopolskim udział w Mistrzostwach Polski jeszcze przed Mistrzostwami Mazowsza mieli Zosia, Tosia oraz Krzysztof. Świetnie w turnieju eliminacyjnym spisały się Milena Mirecka i Ola Oskiera. Obydwie awansowały do finału, zapewniając sobie awans na Mistrzostwa Polski. W bezpośrednim starciu między nimi górą okazała się Milena. Awans na Mistrzostwa Polski uzyskał również Dawid Budzich, który wygrał turniej eliminacyjny. W nim wysokie miejsca zajęli Fabian Sprzączak, który był 4. Warto wspomnieć, że Fabian dopiero zaczyna kategorię Skrzatów i jeszcze przez trzy lata będzie występował w kategorii Żaków. Miejsca 5-8 zajął Kamil Sadowski, a 9-12 Piotr Garwoła.

W turnieju o Mistrzostwa Mazowsza nasi adepci zdominowali całą konkurencje. Tytuł Mistrzyni Mazowsza zdobyła Zosia Śliwka, nie tracąc w całym turnieju nawet seta. W półfinale pokonała ona swoją koleżankę klubową Tosię Zembowicz. Tosia z kolei w walce o brązowy medal pokonała Milenę Mirecką 3:1 w setach. W kategorii Żaków tytuł mistrzowski zdobył Dawid Budzich. Dawid z kolei w półfinale pokonał 3:1 po zaciętej batalii Krzysztofa Stąporka. Krzysiu po przegranej z Dawidem zwyciężył spotkanie o brązowy medal. Trzy dodatkowe awanse na Mistrzostwa Polski i cztery medale to doskonały występ naszych Żaków na Mistrzostwach Województwa. Naszym zawodnikom gratulujemy świetnego startu i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski.