Wygrana po ciężkim boju w Lęborku

Bardzo zacięty przebieg miało spotkanie Dartomu Bogorii na początek zmagań w LOTTO Superlidze. Ostatecznie nasi zawodnicy po prawie trzygodzinnym boju pokonali miejscowy Poltarex 3:2.

Złą wiadomością dla grodziskich kibiców może być drobna kontuzja Panagiotisa Gionisa, który najpierw przegrał z Bogusławem Koszykiem 2:3 w setach. Drugi pojedynek przy naszym prowadzeniu 2:1 Panos skreczował. Jego kontuzja nie jest jednak na tyle poważna by można się było obawiać o jego piątkowy występ w Lidze Mistrzów z GDCS Juncal.

Świetną formę z Drużynowych Mistrzostw Europy potwierdził Marek Badowski. W grze otwarcia pokonał on po świetnej grze leworęcznego Koreańczyka Chan-Hyeok Park 3:2 w setach. Swoje zadania bezbłędnie wykonał także Pavel Sirucek. Popularny Siru nie dał większych szans Adamowi Doszowi, nie oddając zawodnikowi Poltarexu nawet seta.

O losach zwycięstwa w całej rywalizacji musiała zatem zadecydować wracająca po paru latach do rozgrywek LOTTO Superligi gra podwójna. Marek i Pavel wytrzymali presję i pokonali 2:1 duet Dosz/Prądzyński, w ostatnim secie 12:10. Zwycięskie starcie z Poltarexem było pierwszym z trzech pojedynków Dartomu Bogorii. Oprócz wspomnianego piątkowego w Lidze Mistrzów, w niedzielę zagramy na Stadionie PGE Narodowym z Dekorglassem Działdowo. Wszystko to w ramach akcji Pingpongowy Narodowy.

Poltarex Pogoń Lębork – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3

Chan-Hyeok Park – Marek Badowski 2:3 (8:11, 13:11, 11:8, 9:11, 7:11)

Bogusław Koszyk – Panagiotis Gionis 3:2 (8:11, 11:7, 15:13, 8:11, 11:6)

Adam Dosz – Pavel Sirucek 0:3 (5:11, 5:11, 5:11)

Chan-Hyeok Park – Panagiotis Gionis 2:0 (11:0, 11:0 – krecz Gionisa)

Marek Prądzinski/Adam Dosz – Marek Badowski/Pavel Sirucek 1:2(9:11, 14:12,10:12)