Obóz Dochodzeniowy Młodej Bogorii

You are currently viewing Obóz Dochodzeniowy Młodej Bogorii

W dniach 18-29 Lipca w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a Młoda Bogoria odbywała obóz stacjonarny. Nasi młodzi zawodnicy trenowali 6 godzin dziennie.

Codziennie treningi odbywały się pod okiem naszych trenerów Pawła Szelińskiego i Adama Białka. Udział w nim wzięło 20 osób, które podzielone były na trzy grupy. W trakcie każdego dnia młodzi adepci mieli dwa trzygodzinne treningi, w trakcie których podnosili swoje umiejętności techniczne, jak i fizyczne. Dla większości z nich był to już drugi obóz tego lata, co pokazuje jak starannie przygotowują się oni do nowego sezonu. Oprócz wymagających zajęć dla naszych zawodników przygotowane były również co trzy dni wycieczki, m.in. do Pałacu Kultury i Nauki czy Hangaru 646. Ostatniego dnia na wszystkich uczestników czekała bardzo miła niespodzianka. Między swoimi treningami czas by pograć z młodymi tenisistami znalazł były zawodnik Bogorii Paweł Fertikowski. Możliwość poodbijania z medalistą Mistrzostw Polski sprawiła im wiele frajdy.

Do pierwszych zawodów wojewódzkich w młodszych kategoriach wiekowych pozostało niewiele ponad półtorej miesiąca, dlatego też młodsi zawodnicy Młodej Bogorii w najbliższym czasie będą odpoczywać po ciężkich treningach. W tym samym czasie w którym trwał obóz w Grodzisku Mazowieckim, nasi młodzicy i kadeci brali udział w zgrupowaniu kadry wojewódzkiej, które odbywało się w Gdańsku. Tam również nie brakowało czasu na sporą liczbę treningów i wycieczki. Mamy nadzieję, że cały okres przygotowawczy przyniesie skutek w trakcie wspomnianych pierwszych zawodów.